Повінь на Прикарпатті: прокуратура порушила справу за фактом вирубки лісів

09:07, 26.06.2020
Повінь на Прикарпатті: прокуратура порушила справу за фактом вирубки лісів

За фактом незаконної порубки лісів поліція розслідує 3,5тис. кримінальних справ

Прокуратура зареєструвала кримінальне провадження за фактом екоциду і порушень природоохоронного законодавства після повені на Прикарпатті.

 

Як інформує УМ, про це повідомив заступник генпрокурора Олексій Симоненко у програмі "Право на владу" на телеканалі "1+1".

 

"Прокуратура зареєструвала кримінальне провадження за фактом екоциду, масового знищення рослин, а також численних порушень природоохоронного законодавства, яке призвело до екологічної катастрофи", - сказав він.

 

Посадовець додав, що також порушені кримінальні справи за ст. 246 ККУ стосовно незаконної порубки лісів.

 

"У ході розслідування буде надана оцінка діям службових осіб і проаналізовані численні кримінальні провадження, які розслідуються за фактами незаконної порубки лісів у цьому регіоні", -зазначив Симоненко.

 

Він також розповів, що за фактом незаконної порубки лісів поліція розслідує 3,5тис. кримінальних справ, а з початку року до суду направлено 400 обвинувальних актів.

 

2019 році за ст. 246 ККУ до позбавлення волі було засуджено п'ятьох осіб, поінформував заступник генпрокурора.

 

Як повідомляла УМ, прем’єр-міністр Денис Шмигаль не готовий визнати, що причинами повеней на Буковині і Прикарпатті є варварські вирубки лісів, хоча це очевидно для більшості фахівців.

 

Уряд виділив 754 мільйони гривень з резервного фонду для допомоги населенню Західної України, яке постраждало внаслідок масштабних повеней.

 

Зеленський вважає, що для подолання наслідків повені на Прикарпатті і Буковині може знадобитись не один мільярд гривень.