У Словаччині перемогла владу опозиційна партія OľaNO

11:53, 01.03.2020
У Словаччині перемогла владу опозиційна партія OľaNO

Провладні політсили, включно з експрезидентсом Кіскою, програли вибори.

Повне перезавантаження влади відбудеться за результатами парламентських виборів у Словаччині, які відбулися в суботу. Коаліцію утворять дві опозиційні партії.

 

Про це повідомляють ЗМІ Словаччини у неділю.

 

Результати голосування (наразі підраховано 99,59% бюлетенів) у Словаччині суттєво розбіглися із прогнозом соціологів, також є принципові відмінності із результатами екзитполу.

 

Перше місце, як і очікувалося, отримали словацькі популісти – опозиційна партія OľaNO («Звичайні люди та незалежні особи»), яка суттєво нарощувала рейтинг останнім часом.

 

Станом на зараз вони отримують 25,02% голосів, або 53 мандати у парламенті (всього у Словаччині 150 депутатів). Через величезний відрив від потенційних партнерів по коаліції ця партія напевно отримає посаду прем'єр-міністра.

 

Чинна партія влади SMER-SD, яка керувала державою з 2006 року (із нетривалою перервою в 2010-12 роках), отримала друге місце із доволі високим показником у 18,3% (38 мандатів), але майже напевно йде у опозицію, оскільки всі її партнери по коаліції не подолали виборчий бар’єр і лишаються поза парламентом.

 

Зокрема, поза парламентом лишилися обидві угорські партії, чого ще ніколи не було в історії Словаччини (угорська меншина складає близько 10% населення країни).

 

Ще однією сенсацією стала поразка блоку партій «Прогресивна Словаччина» та «Разом», створеного за підтримки чинної президентки Словаччини Зузанни Чапутової. Блок набрав 6, 95%, у той час як прохідний бар’єр для партійних блоків – 7%. Жодне опитування, а також екзитпол не ставили під сумнів потрапляння соратників Чапутової в парламент; очікувалося, що вона потрапить у нову коаліцію.

 

Третє місце обійняла ще одна популістська партія «Ми-родина», вона отримала 8,24% (17 місць в парламенті). Четверті – проросійські ультранаціоналісти L’SNS із 7,97% (теж 17 місць).

 

Замикають список парламентських партій лібертаріанська «Свобода і солідарність» (6,21%, 13 місць) та  партія екс-президента Андрея Кіски «Для людей» (5,76%, 12 місць)