Прихильники визнання анексії Криму Росією “швидше за все з’являться на майданчику Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ)”. Таку думку висловив на прес-конференції в понеділок голова комітету Держдуми РФ з міжнародних справ Леонід Слуцький.
Про це федеральне росіфйське агентство ТАСС.
“Ми готові до конструктивного розгляду всіх проблем і до дискусій, в тому числі з кримського питання”, — сказав парламентарій, визнавши, що по цій темі Росія “надовго приречена на суперечки в ПАРЄ”.
“Але, смію припустити, що через 10-15 років (а може і раніше) кількість тих, хто погодиться з нашою позицією, вивчивши історію півострова і поспілкувавшись з делегацією РФ в ПАРЄ, істотно виросте, — підкреслив він. — Упевнений, що саме в асамблеї, як найбільш шірокоохопному європейському парламентському майданчику, швидше за все будуть проявлятися ті, хто підтримає Росію у кримському питанні”.
На думку Слуцького, “це буде фактором потужнього позитивного зворотнього зв’язку для визнання Криму російським у відповідних європейських столицях”. “Треба бути реалістами: це станеться не сьогодні і не завтра, але станеться обов’язково”, — вирішив заявити він.
Як повідомляла УМ, проти повноважень Росії у ПАРЄ виступили делегації низки країн.
Нагадаємо, що 29 січня ПАРЄ офіційно дозволила працювати російським депутатам.
У 2014 і 2015 роках через анексію Криму повноваження російської делегації у ПАРЄ суттєво обмежили. Зокрема, позбавили права брати участь у засіданнях і голосувати.
Згодом Москва назвала це рішення неправомірним і оголосила про бойкот роботи в ПАРЄ, а через рік припинила сплачувати внески у бюджет відомства.
Але у червні 2019 року ПАРЄ схвалила резолюцію, якою фактично дозволила Росії повернутися до своєї роботи.