Станіслав Асєєв у Раді Європи попросив натиснути на Москву

15:23, 30.01.2020
Станіслав Асєєв у Раді Європи попросив натиснути на Москву

Колишній політв'язень Станіслав Асєєв виступив із промовою на заході у Раді Європи.
 

Про це він повідомив у Facebook та поширив відео.

 

"Сьогодні я прошу вас тільки про одне: якщо у вас є можливість натиснути на Москву і врятувати з донбаського полону хоча б одне чиєсь життя - зробіть це заради майбутнього, в якому важливі не погони, а людина. Того майбутнього, якого Російська Федерація позбавила частину моєї країни", - закликав він у своїй промові.

 

 

Асєєв додав, що 29 січня він виступив на ПАРЄ в Страсбурзі, а також зустрівся з комісаром Ради Європи з прав людини Дунею Міятович, постійним представником України при Раді Європи Борисом Тарасюком і з багатьма правозахисниками.

 

Нагадаємо, автор колонок для проєкту Радіо Свобода "Донбас. Реалії" Станіслав Асєєв (Васін) був захоплений у полон між 10 травня і 2 червня 2017 року і обвинувачений бойовиками в шпигунстві.


22 жовтня так званий "суд" ДНР визнав Асєєва визнаним винним за статтями "Організація екстремістського співтовариства", "Шпигунство і підбурювання до шпигунства", "Публічні заклики до здійснення екстремістської діяльності", "Публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності". Асєєв відбуватиме в колонії суворого режиму.
 
Станіслав Асєєв з червня 2017 року перебуває у полоні бойовиків "ДНР", рідні та колеги втратили з ним зв'язок. Керівництво самоназваної "республіки" спочатку спростовувало затримання Асєєва, а потім визнали, що його затримали та підозрювали в "шпіонажі".
 
Станіслав Асєєв мешкав у Донецьку з початку окупації, писав для українських ЗМІ під псевдонімом Станіслав "Васін" Так він співпрацював з українськими виданнями "Український тиждень", "Дзеркало тижня", "Радіо свобода".
 
17 серпня 2018-го на російському телеканалі "Россия 24" вийшов сюжет із назвою "Український журналіст-шпигун", в якому український блогер Станіслав Асєєв "зізнається" у співпраці з українською розвідкою.
 
У 2017-му правозахисники Human Rights Watch закликала бойовиків звільнити Асєєва, але до списків на обмін, який відбувся 27 грудня 2017 року, він не потрапив

29 грудня 2019 року його було визволено в межах обміну утримуваними особами. Тоді на підконтрольну уряду територію з ОРДЛО повернули 76 осіб.