ДБР відкрило справу за фактом можливої держзради Порошенка

21:00, 10.12.2019
ДБР відкрило справу за фактом можливої держзради Порошенка

Петро Порошенко

ДБР повідомляє про відкриття кримінального провадження за фактом можливого здійснення державної зради п'ятим президентом України, лідером партії "Європейська солідарність" Петром Порошенком під час підписання Мінських угод про врегулювання ситуації на Донбасі в 2015 році.

"Дійсно відкрито провадження за заявою за фактом можливого здійснення державної зради Порошенком під час підписання Мінських угод", - повідомила у вівторок агентству "Інтерфакс-Україна" прес-секретар ДБР Анжеліка Іванова.

При цьому екс-заступник глави Адміністрації президента часів Віктора Януковича Андрій Портнов у своєму Telegram-каналі розмістив копію відповіді ДБР на його ім'я, з якої випливає, що це він звернувся до ДБР щодо можливої держзради Порошенка під час підготовки та проведення 11 і 12 лютого 2015 року переговорів щодо змісту документа "Комплекс заходів, спрямованих на виконання Мінських угод".

Відомості про можливе скоєння злочину внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 10 грудня 2019 року, розпочато досудове розслідування. Попередня кваліфікація - за ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України.