Москва і Київ 27 серпня відновлять підготовку до обміну ув'язненими, водночас їх повернення на батьківщину планується провести до кінця тижня, повідомляє у вівторок газета "Известия" з посиланням на адвоката росіян, що знаходяться в українських в'язницях Валентина Рибіна.
Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.
"Я очікую обміну цього тижня. Точної дати поки сказати не можу. Справа в тому, що в Україні з 24 серпня вихідні. З вівторка відновиться активна робота, і почнуться зрушення. Так чи інакше, незабаром все має статися", - пояснив у бесіді з виданням адвокат ув'язнених громадян РФ Максима Одинцова, Олександра Баранова та Євгена Мефьодова.
У статті уточнюється, що зараз сторони також вирішують проблему зняття всіх обвинувачень з осіб, звільнених на обмін. За словами Рибіна, у тих, хто буде в підсумку відправлений на батьківщину, не повинно повторно виникнути проблем із законом через колишні звинувачення.
"Ми займаємося питанням процесуального очищення тих, хто буде проходити через обмін. Це має відбутися. З вівторка процедуру підготовки людей до обміну буде продовжено", - повідомив адвокат росіян.
При цьому остаточного рішення, скільки людей буде в списках з обох боків, досі немає. Як заявив газеті один із близьких до процесу співрозмовників, "спливла в ЗМІ формула 33 на 33 - умовна, оскільки за деякими людьми досі немає ясності".
Рибін, зі свого боку, пояснив виданню, що оголошені цифри не можна називати остаточними.
"Це можлива формула. Склад обговорюється в процесі щоденної роботи. Може бути більше, а може і менше", - підкреслив правозахисник.
У секретаріаті уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової на дзвінки і запити газети не відповіли.
В апараті російського омбудсмена Тетяни Москалькової виданню заявили, що утримаються від коментарів до настання повної ясності з поверненням ув'язнених.
Тим часом адвокати головного редактора "РИА Новости Украина" Кирила Вишинського повідомили газеті, що журналіст як і раніше не збирається брати участь в обміні, оскільки твердо має намір відстоювати в суді свою невинуватість. При цьому дата розгляду апеляції зі зміни запобіжного заходу досі невідома, зазначається в публікації.
Немає ясності і з приводу долі 22 українських моряків і двох співробітників СБУ, затриманих після інциденту в Керченській протоці в кінці листопада 2018 року. Їх адвокат Микола Полозов в бесіді з виданням утримався від заяв, уточнивши, що "якісь процеси йдуть, але ми їх поки не коментуємо". За словами співрозмовників "Известий", остаточне рішення про їх участь в обміні ще не прийнято.
Як повідомляла УМ, раніше президент Володимир Зеленський запевнив, що він "працює вдень і вночі" для звільнення з полону Росії українських військових моряків.
Перед цим
Зеленський звернувся до Путіна із закликом звільнити полонених українських моряків: "Я хочу звернутись до президента Росії. У нас у всех есть дети, верните детей родителям!"
У Кремлі спочатку заявили, що Росія не збирається виконувати рішення трибуналу
ООН щодо українських моряків. Однак 26 червня стало відомо, що Росія таки подала до Міжнародного трибуналу ООН з морського права звіт про виконання рішення щодо звільнення українських моряків і кораблів "за мить до дедлайну".
В українському МЗС отримали ноту від МЗС Росії із пропозицією щодо надання Україною письмових гарантій участі в продовженні кримінального переслідування українських моряків відповідно до законодавства Росії. Українські дипломати назвали таку пропозицію "цинічною".
Однак
Зеленський розкритикував Клімкіна через відповідь на ноту Росії щодо звільнення моряків. За словами президента, Клімкін не говорив із ним про відповідь на ноту Росії щодо утримуваних Кремлем українських моряків. Водночас міністр закордонних справ
Павло Клімкін вважає, що його відомство мало повноваження без погоджень із президентом направляти відповідь на російську ноту.
Нагадаємо, 25 листопада Росія грубо порушила міжнародні норми судноплавства, вчинивши
напад в Азові на українські судна. Москва цинічно заявляє, що обстріляла українців у так званих своїх "територальних" водах, хоча насправді
судна України знаходились поза межами територіальних вод окупованого Крима. Тим більше, згідно з договором України та Росії від 2003 року Азовське море є вільним для судноплавства для обох країн.
15 березня донька військовополоненого моряка Андрія Оприско
Ольга Оприско на Радбезі ООН закликала стати на сторону захисту людяності та гідності, аби не втрачати те, що робить людей людьми.