Президенти США та Румунії Дональд Трамп і Клаус Йоганніс підтвердили, що виступають проти будівництва "Північного потоку 2".
"США та Румунія визнають, що енергетична безпека - це національна безпека. Ми наголошуємо на нашій опозиції "Північному потоку 2" та іншим проектам, які ставлять наших союзників і партнерів в енергетичну залежність від Росії", - йдеться в спільній заяві, поширеній Білим домом за підсумками візиту до Вашингтона глави румунської держави.
У ній наголошується, що "Румунія володіє достатніми ресурсами природного газу, які потенційно дають змогу нарощувати добробут наших країн і підвищувати енергетичну безпеку Європи".
Сполучені Штати і Румунія домовилися розглянути питання про участь США в поліпшенні інвестиційного клімату в Румунії "в інтересах обох країн".
Сторони також закликали відповідні галузі своїх країн до тісної співпраці, щоб "надати підтримку реалізації цілей Румунії у сфері розвитку цивільної ядерної енергетики", йдеться у заяві.
Як повідомляла УМ, Данія може зірвати запуск Північного потоку-2.
Комітет Сенату США з міжнародних справ схвалив законопроєкт, який має накласти санкції щодо компаній та осіб, які беруть участь у будівництві газопроводу "Північний потік-2".
Проект газопроводу “Північний потік-2” потрапив під критику США і низки країн Східної Європи і Балтії, які побоюються, що це збільшить залежність ЄС від російського газу.
Російський газопровід “Північний потік-2” будується для поставок газу в Німеччину в обхід України.
В Україні вказують на політичність цього проекту і на те, що якщо “Північний потік-2” буде побудований, Росія організовує серію провокацій, щоб остаточно припинити транзит через Україну. Німеччина заявляє, що не вважає цей проект політичним, і зробила кроки, спрямовані на збереження транзиту газу через Україну.