Лідер партії Голос Святослав Вакарчук проголосував на дострокових виборах до Верховної Ради.
Він віддав свій голос на виборчій дільниці № 37 в Києві.
"Нам потрібні зміни. Але недостатньо змінити тільки президента, нам потрібно змінити Раду, щоб отримати реальні зміни. Тому що Рада — місце, де відбуваються найбільш значущі речі", — сказав він після голосування журналістам, пише НВ.
Вакарчук також закликав українців прийти на виборчі дільниці і зробити свій вибір.
Також він заявив, що всі чутки про те, що він складе депутатський мандат після того, як його політсила пройде у Верховну раду, є маячнею.
Так, на прохання журналістів прокоментувати чутки по те, що він не збирається бути депутатом, Вакарчук відповів: "Всі чутки - це маячня".
Щодо майбутньої коаліції, то Вакарчук додав, що важлива не коаліція сама по собі, а коаліційна угода. І саме від того, які пункти в ній будуть прописані і залежатиме майбутнє об'єднання і від того вже має формуватися уряд.
Водночас керівництво політичної партії Голос не дало дозволу на роботу в своєму прес-центрі представникам телеканалів, близьких до кума Володимира Путіна Віктора Медведчука.
Зокрема, мова йде про каналах 112, ZIK і NewsOne.
Як заявив лідер політсили Святослав Вакарчук: "ми не співпрацюємо зі ЗМІ, що належать людям, які працюють проти України".
Вакарчук пояснив, чому його штаб відмовив в акредитації телеканалу ZIK: ми не співпрацюємо зі ЗМІ, які належать людям, що «працюють проти України». pic.twitter.com/0vfOT0Lw3a
Першими свої голоси почали віддавати виборці, зареєстровані в Австралії і Новій Зеландії. Виборча дільниця, створена при посольстві України в столиці Австралії Канберрі, відкрилася приблизно о 01:00 за київським часом.
О другій ночі по Києву відкрилися виборчі дільниці в столиці Японії Токіо і столиці Республіки Корея Сеулі.
Завершувати голосування за кордоном на виборах в Раду буде ділянка в Сан-Франциско о 6:00 ранку за київським часом 22 липня.
Вибори проходять за змішаною виборчою системою. 225 депутатів оберуть за партійними списками, іншу половину - у мажоритарних округах (за виключенням Криму та частини округів Донецької та Луганської областей).
Участь в цих позачергових виборах беруть понад два десятки політичних партій.
Кандидатами в округах можуть бути як представники партій, так і самовисуванці.
Загальна кількість округів - 199, а виборчих дільниць в одномандатних виборчих округах - 29 784.
ЦВК зареєструвала 3 220 кандидатів в мажоритарних округах.
Нардеп Олександр Дубінський зазнав поразки в апеляційному розгляді у справі про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією: апеляційний суд не задовольнив скаргу, подану адвокатом Дубінського. >>
Українська влада досліджує європейський досвід у сфері виборчого права, включно з електронним голосуванням. Особливу увагу приділяють питанням ІТ-безпеки та технічної реалізації. >>
На другий день (19 грудня) з другої спроби Верховна Рада таки відкликала депутата Юрія Бойка з посади члена Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України, національних меншин і міжнаціональних відносин. >>
Верховна Рада Україниу середу, 18 грудня, ухвалила закон про створення єдиного реєстру військовослужбовців, який передбачає електронні ідентифікатори військових. >>