ЦВК зареєструвала Клюєва кандидатом в народні депутати

13:56, 02.07.2019
ЦВК зареєструвала Клюєва кандидатом в народні депутати

Центральна виборча комісія зареєструвала кандидатом у народні депутати колишнього депутата від "Партії регіонів" і екс-главу Адміністрації президента Віктора Януковича Андрія Клюєва.

 

Клюєва зареєстрували кандидатом по мажоритарному округу №46 в Донецькій області від "Ліберальної партії України", передає "Інтерфакс-України".

 

Таке рішення ЦВК прийняла на засіданні у вівторок більшістю голосів на виконання рішення Верховного суду.  

 

1 липня Верховний суд роз’яснив, що зобов’язав Центрвиборчком повторно розглянути документи щодо реєстрації Андрія Клюєва кандидатом у нардепи.

 

У коментарі "Українській правді" заступник голови ЦВК Євген Радченко сказав, що зареєстрували кандидатом у депутати колишнього "регіонала" і екс-главу Адміністрації президента Віктора Януковича Андрія Клюєва через рішення суду.

 

За його словами комісія не має інших документів, які свідчать, що Клюєв не живе в Україні.

 

Радченко стверджує, що через це ЦВК не може знову відмовити екс-чиновнику.

 

"Ми зобов’язані виконати рішення суду… Рішення суду було повторно розглянути, і ми не маємо інших документів, які б нам дозволили розглянути… Однакове (рішення, аналогічне попередньому), по суті, ми прийняти не можемо", – запевнив заступник голови ЦВК.

 

Він підкреслив, що відомство зобов’язане виконати рішення суду.

 

За словами Радченка, Центрвиборчком досі має документи, згідно з якими, Клюєв перебуває за межами держави.

 

"Тільки проблема в тому, що суд їх не вважає такими, що достатньо доводять це", – кажуть у ЦВК.

 

Там також зазначають, що неодноразово звертались до Генпрокуратури та інших правоохоронних органів, але додаткових документів не отримали.

 

"На підставі листа Генпрокуратури Центральна виборча комісія сказала, що пан Клюєв не проживає, відмовила в реєстрації. А суд сказав, що цей лист не є належним і ця інформація не підходить", – запевняє Радченко.

 

Раніше ЦВК відмовилася реєструвати главу Адміністрації президента Януковича Андрія Клюєва кандидатом у депутати на  позачергових парламентських виборах.