Андрій Клюєв отримав відмову в реєстрації на вибори до Ради

22:25, 23.06.2019

Центральна виборча комісія відмовилася реєструвати колишнього секретаря РНБО, главу Адміністрації президента Януковича Андрія Клюєва кандидатом у депутати на  позачергових парламентських виборах.
 
Про відповідне рішення у ЦВК повідомили за підсумком засідання комісії, передає "Українська правда". 
 
"Відмовлено у реєстрації кандидата у народні депутати України Клюєва А.П.,  висунутого Ліберальною партією України в одномандатному виборчому окрузі № 46 (Донецька обл. - ред.)", - йдеться в повідомленні.
 
Рішенням ЦВК також було відмовлено у реєстрації ще 17 кандидатам у нардепи, висунутих у порядку самовисування в ОВО, зокрема діючим нардепам - позафракційним Володимиру Парасюку (висувався на окрузі №122) та Аркадію Корнацькому (ОВО №132), а також кандидатам у народні депутати України, включених до виборчого списку партії "Союз Лівих Сил" у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі.  
 
Як повідомляє ОПОРА, ЦВК відмовила Андрію Клюєву у реєстрації у зв'язку з тим, що він не проживав на території України протягом останніх 5 років, з 2014 року.
 
"У той же час представник "Ліберальної партії" в ході засідання ЦВК заявив, що останні 5 років Клюєв проживає у місті Донецьк, а Донецьк - це українська територія. Тому, за його словами, немає підстави відмовляти Клюєву у реєстрації кандидатом", - повідомляє ОПОРА.
 
Відмову у реєстрації Парасюку і Корнацькому ЦВК мотивувала "невідповідністю поданих документів вимогам законодавства".
 
За даними ЦВК, станом на 23 червня в одномандатних виборчих округах зареєстровано 1 593 кандидатів у народні депутати України, серед яких  1 319 балотуються у порядку самовисування, 274 - від політичних партій, та у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі - 1 743 кандидатів, включених до виборчих списків 12 політичних партій.