Рада не змогла відправити Володимира Гройсмана у відставку

13:33, 30.05.2019
Рада не змогла відправити Володимира Гройсмана у відставку

(фото: facebook.com/volodymyrgroysman)

Верховна Рада України не підтримала відставку прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана на позачерговому засіданні.
 
"За" проголосували 97 народних депутатів з необхідних 226.
 
Перед голосуванням сам Володимир Гройсман виступив з трибуни.
 
"Три роки тому, коли я очолив уряд, для мене найголовнішим завданням було забезпечення стабільності і недопущення криз. Ми досягли цього, економіка України стабільно зростає. Хочу подякувати кожному українцю за те, що ми зробили разом", - зазначив він.
 
Також виступила член парламентського комітету з правової політики Наталія Новак, яка заявила, що комітет підтримав відставку прем'єр-міністра і для неї особисто це символічно, оскільки голосувала проти призначення Гройсмана.
 
"Він обіцяв показати свою роботу, але жодного разу не звітував про діяльність уряду під своїм керівництвом", - цитує її "Українська правда".
 
 

У свою чергу лідер "Радикальної партії" Олег Ляшко заявив, що його фракція буде голосувати за відставку Гройсмана і дорікнув за співпрацю з МВФ, тарифи і "торгівлю землею і дешевою робочою силою".
 
Представник фракції "Батьківщина" Сергій Соболєв заявив, що політсила не голосувала за цей уряд, але буде голосувати за його відставку.
 
Також він запитав, де президент Володимир Зеленський, який мусить бути присутнім у парламенті під час голосування за відставку Кабміну.
 
Голова фракції "Народний фронт" Максим Бурбак та лідер фракції БПП Артур Герасимов заявили, що політсили не будуть голосувати за відставку очільника уряду, оскільки країна поки знаходиться у турбулентному стані і відставка може мати загрозливі наслідки для воюючої країни.
 
Водночас спікер Ради Андрій Парубій заявив, що поважає рішення Гройсмана, але в ці "важкі часи" необхідно зберігати стабільність в країні, поки хтось "робить експерименти" і тому уряд і парламент мають працювати.
 
"Я буду голосувати проти і закликаю до цього всіх народних депутатів", - заявив Парубій.
 
Після проваленого голосування за відставку з трибуни знову, дуже емоційно, виступив Гройсман, який подякував парламентарям і зауважив, що був готовий до будь-якого рішення та усвідомлює свою відповідальність.
 

 
Він поскаржився на те, що йому доводиться ухвалювати складні рішення, а також дорікнув нардепам за те, що Кабміну доводиться "вигрібати" за багаторічні провальні рішення парламентарів.
 
"Ви сьогодні говорили не про Україну, для вас важливий ваш значок, ваш мандат, ваша недоторканність, а для мене важлива Україна і українці. Я хочу зустрічати на вулиці людей, які не будуть плакати, а якщо і будуть, то щоб це були сльози радості", - заявив Гройсман, звертаючись до тих нардепів, які критикували його перед голосуванням.
 
Нагадаємо, 20 травня прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що іде у відставку. Напередодні комітет передав на розгляд Ради питання про відставку Гройсмана.
 
Зауважимо також, віце-прем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе раніше виступила проти відставки Гройсмана: "Лідерство - це відповідальність, й цю відповідальність треба брати".