Пісенна мандрівка Бразилією: знак з писанкою і пам’ятник Тарасу Шевченку
Понад 600 тисяч населення українського походження живе у Бразилії. >>
Нурсултан Назарбаєв вважає, що латиниця краще відповідає сучасному глобалізованому світу.
Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв розпорядився перевести казахську абетку з кирилиці на латиницю. Уряд Казахстану має розробити графік переходу на латиницю до кінця 2017 року.
Про це пан Назарбаєв повідомив у своїй статті «Курс на майбутнє: духовне відродження», оприлюдненій в газеті «Егемен Казахстан» у середу.
На його думку, перейти на латиницю у книгодрукуванні, діловому документообігу та в періодиці потрібно до 2025 року.
Відтак, вже у 2018 році за допомогою вчених варто розробити єдиний стандарт нової абетки і графіки на латиниці. Після чого потрібно готувати фахівців, які навчатимуть новій абетці і випускати підручники для середньої школи. На початковому етапі використовуватимуть як латиницю, так і кирилицю.
Такий перехід пан Назарбаєв пояснює «політичними причинами» і наводить наступну аргументацію: мовляв, згідно історичної довідки щодо використання різних абеток на території сучасного Казахстану, казахська абетка має давнє коріння – з VI-VIIст. , коли в Євразії зародилася давньотюркська рунична писемність.
«Ця мова згодом стала мовою міжнаціонального спілкування на більшій частині материка», - переконаний пан Назарбаєв.
За його словами, з X по XX ст., після прийняття ісламу, на території Казахстану використовувалася арабська абетка.
Мало цього, у 1929 році Центральний виконком Казахської РСР ухвалив постанову про запровадження «Єдиної тюркської абетки» на основі латиниці, наголошує президент Казахстану. І додає, що перехід на кирилицю в країні відбувся лише у 1940 році.
Зауважимо, що раніше від абеток на основі кирилиці відмовилися на пострадянському просторі Азербайджан, Молдова, Туркменістан і Узбекістан. У Середній Азії кириличну абетку лишили Таджикістан і Киргизстан.
Понад 600 тисяч населення українського походження живе у Бразилії. >>
Спалах рідкісних грибкових захворювань стрімко шириться по всьому світу. Цьому сприяють наслідки пандемії Covid-19 та зміни клімату, адже грибки, схоже, адаптувалися до більш високих температур. >>
Гіпотетична поява солдатів КНДР на російсько-українському фронті щонайменше підвищила градус кипіння у світовому інформаційному просторі. >>
Світ завмер в очікуванні виборів президента США, результати яких матимуть великі геополітичні наслідки для всієї цивілізації. >>
Щонайменше дев'ять випадків, коли судна "тіньового флоту" росії, починаючи з 2021 року, залишали нафтові розливи у світових водах, виявили журналісти. Імовірним джерелом був танкер "Іннова", який в той час перевозив 1 мільйон барелів санкційної російської нафти з росії. >>
Створення фонду фінансового посередництва (FIF) для підтримки України схвалила Виконавча рада Світового банку. >>