Шлях примирення: списками місць для ексгумації обмінялися Україна й Польща
Списками місць для пошуку та ексгумації останків жертв історичних конфліктів обмінялися Україна та Польща. >>
Президенти Порошенко і Пахор відкривають пам'ятник Сковороді. (Фото прес-служби Президента України)
Президент України Петро Порошенко і президент Словенії Барут Пахор відкрили пам’ятник українському поету і філософу Григорію Сковороді у Любляні у вівторок.
При цьому, Порошенко помилився стверджуючи, що Сковорода "заснував один із перших університетів у східній Європі".
Про це повідомляє офіційний сайт глави держави.
Відкриття пам’ятника мандрівному філософу в одному з центральних парків столиці Словенії - в парку Книги відбулося в ході офіційного візиту Порошенка до цієї країни. До речі, словенці встановлюють у цьому парку пам’ятники виданим філософам світу.
«Наша дружба повинна мати певні символи. Мені дуже подобається ідея мерії Любляни створити Алею митців. Яка ж може бути Алея митців, якщо тут не представлено Україну? А ким найкраще може бути представлено Україну? Тарас Шевченко і Григорій Савич Сковорода», - сказав Петро Порошенко під час церемонії відкриття пам’ятника.
За його словами, Григорій Сковорода «ще в ХVІІІ столітті демонстрував дух європейськості українців».
«Він заснував один із перших університетів у східній Європі і відігравав надзвичайно важливу роль у формуванні українців як нації», - помилково вказав пан Порошенко, адже філософ Сковорода жодних навчальних закладів не засновував.
Глава держави також згадав, що в ці дні відкрито ще один пам’ятник – київському князю Володимиру Великому в Москві.
«Біля непохованого Володимира Леніна встановлено пам’ятник першоапостольному київському князю Володимиру. Це є ще одна демонстрація гібридної спроби привласнення історії», - переконаний Порошенко.
І додав, що під час відкриття пам’ятника Сковороді у Любляні, можна побачити кардинальну відмінність: «Тут у нас є щирість, дружба і символ взаємовідносин між Україною і Словенією».
Зазначимо, що автором скульптури пам’ятника Григорію Сковороді є харківський скульптор Сейфаддін Гурбанов. Раніше саме цей митець став автором скульптури східного філософа Нізамі Гянджеві – цей пам’ятник став його першою роботою, встановленою в парку Книги у Любляні.
Списками місць для пошуку та ексгумації останків жертв історичних конфліктів обмінялися Україна та Польща. >>
У Лондоні 10 січня 1863 р. почала роботу перша в світі лінія метро. >>
Новий поштовий випуск під назвою «I’m Fine:)» презентував Національний поштовий оператор України — «Укрпошта». >>
У Києві Національний академічний оркестр народних інструментів України (НАОНІ) та театр «Шерліз» 10 січня представляють додаткову виставу за мотивами відомої повісті Чарльза Діккенса «Різдвяна історія». >>
Росіяни на тимчасово окупованій Херсонщині, за прикладом нацистських часів, знищили українську літературу, яку вони визначили як "екстремістську". >>
У Києві внаслідок російської атаки 1 січня ушкоджень зазнала будівля маєтку Лібермана в якій наразі знаходиться Національної спілки письменників України. >>