Зі звернень євреїв України до Єврейського антифашистського комітету — його розстріляли радянсько-російські кати
На початку 1942 року над Радянським Союзом нависла загроза нищівної поразки. >>
Достатньо навести камеру смартфона на QR-код біля монумента — і на екрані з’явиться «вхідний дзвінок» від постаті, якій присвячено пам’ятник. (Фото: сайт Ukraine WOW)
Міжнародна ініціатива Talking Statues («Статуї, що говорять») запрацювала в Україні.
Як інформує УМ, про це повідомила пресслужба ГО Ukraine WOW.
Проєкт запустили до Міжнародного дня пам’яток, що відзначають 18 квітня, з присвят п’ятьом українським козакам: Івану Мазепі у Полтаві, Пилипу Орлику в Києві, Антону Головатому в Одесі, Юрію Кульчицькому у Львові, Дмитру Вишневецькому у Запоріжжі.
Невдовзі пам’ятники цим діячам «оживуть» у Європі та США.
«Ми неодноразово бачили за кордоном Talking Statues та мріяли запустити цю ініціативу в Україні. Проте навіть не очікували, що на наш запит відреагують так блискавично. Виявилося, що родина засновника Talking Statues Девіда Пітера Фокса має українське коріння. Команда Девіда зробила неймовірну роботу, щоб встигнути запустити проєкт до Міжнародного дня пам’яток», — розповіли засновниці Ukraine WOW Ярослава Гресь та Юлія Соловей.
Як це працює? Достатньо навести камеру смартфона на QR-код біля монумента — і на екрані з’явиться «вхідний дзвінок» від постаті, якій присвячено пам’ятник.
Українських гетьманів озвучили такі українські й іноземні діячі:
Івана Мазепу — український актор театру і кіно Андрій Самінін та британський актор і письменник Стівен Фрай.
Пилипа Орлика — український актор, офіційний голос S.T.A.L.K.E.R.2 Олександр Лаптій та американський актор, зірка кіносаги «Зоряні війни» Марк Гемілл.
Антона Головатого — український музикант, фронтмен гурту ТНМК Олег Михайлюта (Фагот) та міжнародний редактор з питань оборони й безпеки у The Guardian Ден Саббаг.
Юрія Кульчицького — український актор Роман Луцький («Відблиск», «Антарктида») та британський актор Марк Стронг («Кінгсмен», «Шерлок Холмс»).
Дмитра Вишневецького — український актор, режисер та засновник проєкту «МУР» Олександр Хоменко та британський фотограф-документаліст, очільник Legacy of War Foundation Джайлз Дьюлі.
Додамо, що Talking Statues — міжнародний освітньо-розважальний проєкт для популяризації історії та культури, створений у Лондоні режисером Девідом Пітером Фоксом. Ініціатива поєднує культурну спадщину з технологіями, роблячи її близькою, живою та захопливою для мешканців міст і туристів. Пам’ятники вже «заговорили» голосами відомих людей у Парижі, Нью-Йорку, Копенгагені, Берліні, Чикаго, Римі та інших містах світу.
Нагадаємо, торік наприкінці грудня Ukraine WOW відтворила виконання «Щедрика» на 50 сценах у 17 країнах до сторіччя завершення світового турне.
Як повідомляла УМ, на Центральному залізничному вокзалі Києва відкрили скульптуру «Воля».
На початку 1942 року над Радянським Союзом нависла загроза нищівної поразки. >>
Минають роки. Змінюються панівні ідеології. Скидають із постаментів вождів, вітри історії змітають обривки гасел та закликів. >>
Історія України — це тисячолітня боротьба українців за право мати свою незалежну державу та право бути вільним народом. Упродовж всієї своєї історії Україна була об'єктом агресивної політики московії, сутність якої полягала у знищенні української нації. >>
До другої чверті ХІХ ст. в Києві, на відміну від інших українських міст — Львова, Одеси і Харкова, — періодики не було взагалі. >>
Перший етап демонтажу памʼятника на місці відпочинку Петра Ірозпочали 1 квітняв Полтаві >>
Скарби з околиць села Мартинівка на Черкащині, датовані VI—VII століттями, показали в Національному музеї історії України. >>