Зі звернень євреїв України до Єврейського антифашистського комітету — його розстріляли радянсько-російські кати
На початку 1942 року над Радянським Союзом нависла загроза нищівної поразки. >>
Знищена фреска на фасаді Ханського палацу в Бахчисараї. (Фото: Association of Reintegration of Crimea)
У Криму російські окупанти знищили унікальну стародавню фреску Ханського палацу в Бахчисараї.
Як інформує УМ, про це повідомила у Фейсбуці Асоціація з реінтеграції Криму.
«Як констатують 4 березня у підконтрольних окупантам «кримських медіа», під час нескінченної «реставрації» Ханського палацу в Бахчисараї будівельники зруйнували історично цінний розпис, оскільки начебто «вони думали, що це просто стара штукатурка», - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що «ремонт» верхньої частини палацу вели звичайні маляри. Їм звеліли прибрати все старе покриття. Тому, коли попалася давня фреска... її просто демонтували. Як заявляють згадані «медіа», нібито фреску вже не відновити, цинічно пропонуючи «намалювати її заново».
Варварська «реставрація» Ханського палацу багаторазово критикувалася міжнародними структурами як форма фактичного знищення автентичності цієї унікальної пам'ятки історії та культури кримських татар.
Раніше ЗМІ вже повідомляли, що загарбники знищують автентичність Ханського палацу в Бахчисараї. За словами ексдиректорки Бахчисарайського історико-культурного заповідника Ельміри Аблялімової, із 2017 року на об’єктах комплексу, а їх близько 20, ведуться так звані «ремонтно-реставраційні роботи». Окупанти проводять їх навіть там, де в цьому немає потреби.
Як повідомляла УМ, російські варвари нівечать у Криму Ханський палац.
На початку 1942 року над Радянським Союзом нависла загроза нищівної поразки. >>
Міжнародна ініціатива Talking Statues («Статуї, що говорять») запрацювала в Україні. >>
Минають роки. Змінюються панівні ідеології. Скидають із постаментів вождів, вітри історії змітають обривки гасел та закликів. >>
До другої чверті ХІХ ст. в Києві, на відміну від інших українських міст — Львова, Одеси і Харкова, — періодики не було взагалі. >>
Перший етап демонтажу памʼятника на місці відпочинку Петра Ірозпочали 1 квітняв Полтаві >>
Скарби з околиць села Мартинівка на Черкащині, датовані VI—VII століттями, показали в Національному музеї історії України. >>