Інститут нацпам'яті залишився без очільника: уряд звільнив Дробовича
На засіданні 13 грудня Кабінет міністрів звільнив очільника інституту національної пам'яті Антона Дробовича у зв’язку із закінченням строку призначення на посаду. >>
Премʼєра документального фільму планується на початку 2025 року.
В Україні створюють документальний фільм "Грім серед ясного неба" про життя військових льотчиків.
Як інформує УМ, про це Командування Повітряних Сил ЗСУ 28 жовтня повідомила в Фейсбуці.
"Міжнародний продюсерський центр "Фор-пост", за підтримки Українського культурного фонду, Генерального штабу та Командування Повітряних Сил Збройних Сил України створює фільм про бойових пілотів – «Грім серед ясного неба». Це захоплююча документальна подорож у життя військових льотчиків", – ідеться у повідомленні.
Кінотеатральна премʼєра фільму планується на початку 2025 року.
В основі проєкту – Герой України, заступник командира бригади тактичної авіації Повітряних Сил полковник Ростислав Лазаренко – позивний "Грім".
У перші години повномасштабної війни він виводив літаки з-під удару під час ракетних атак по аеродрому.
Він щодня:
спалював десятки машин бронетехніки,
знищував цілі підрозділи рашистів у колонах.
"То була страшна картина, яка навіки залишиться в його пам'яті. Саме на плечі молодого, але досвідченого пілота ляже важлива місія – згуртувати навколо себе льотчиків і вступити у бій з противником", – зазначили у Повітряних силах.
Доодамо, що Ростислав Павлович Лазаренко (позивний "Грім") — український військовий льотчик-штурмовик, полковник Повітряних сил Збройних сил України, учасник російсько-української війни. Кавалер Хреста бойових заслуг (2022), повний лицар ордена Богдана Хмельницького (2022), кавалер ордена "За мужність" III ступеня (2023). Герой України (2023).
Рекордсмен серед пілотів Повітряних сил ЗСУ за кількістю бойових вильотів під час широкомасштабного російського вторгнення, у своєму активі Ростислав Лазаренко має 438 таких польотів. У червні 2023 року побив рекорд легендарного льотчика Івана Кожедуба, виконавши 336 бойових вильотів.
Народився 18 червня 1994 року в місті Умані на Черкащині. У 2011 році закінчив Київський військовий ліцей імені Івана Богуна, 2016 — Харківський національний університет Повітряних сил імені Івана Кожедуба. Зі званням лейтенанта розпочав службу в бригаді тактичної авіації Повітряних сил Збройних сил України. Саме його курс став першим у цьому військовому виші, який під час навчання освоїв бойові літак.
Під час російсько-українська війни командир авіаційної ескадрильї 299 бригади тактичної авіації Повітряних Сил Збройних Сил України.
Повномасштабне російське вторгнення в Україну майор Ростислав Лазаренко зустрів у м. Мелітополі, вночі з 23 на 24 лютого 2022 року він був старшим оперативної групи. У перший день ним було знищено колону бронетехніки окупантів в районі селища Чаплинка.
Нагадаємо, президент Володимир Зеленський з нагоди Дня захисників і захисниць України надав звання Героя України пілоту "Джусу" Андрію Пільщикову, який загинув улітку 2023 року.
Як повідомляла УМ, У Миколаєві назвали вулиці Іменами загиблих льотчиків-Героїв України.
На засіданні 13 грудня Кабінет міністрів звільнив очільника інституту національної пам'яті Антона Дробовича у зв’язку із закінченням строку призначення на посаду. >>
Гуляйполе — серце коле... Відлуння раннього дитинства — слова популярної серед молоді пісні «Як згадаю, серце коле: >>
У цей день у Тифлісі народився великий український воєначальник Михайла Омелянович-Павленко. >>
29 листопада 1918 року народився Іван Даценко – український вождь племені індіанців. >>
Неготовність України до повномасштабної війни з північним сусідом, системна криза з мобілізацією, мало не тотальне ухиляння від мобілізації й масові СЗЧ, колаборація чималої кількості українців з ворогом, мародери у владі, які грабують свою країну в час війни >>
23 лютого 1917 року в російському Петрограді сталася неординарна подія: революція, яку назвали Лютневою, скинула царя Миколу ІІ, який одразу ж зрікся престолу. >>