У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Візит Сибіги до Варшави. (Фото: facebook/Andrij Sybiha)
Технічні кроки для розв’язання проблеми ексгумації загиблих під час Волинської трагедії обговорили Україна і Польща.
Як інформує УМ, про це повідомив у Фейсбуці міністр закордонних справ Андрій Сибіга за підсумками одноденного візиту до Польщі.
Глава української дипломатії поінформував, що у фокусі всіх розмов з польською стороною були протидія російській агресії, Формула миру та План перемоги, військова допомога, підтримка енергетики та економіки. Сибіга зазначив, що поза увагою не залишилися також складні питання двосторонніх відносин, зокрема чутливі теми минулого.
«Україна готова говорити з Польщею на всі теми.., і не лише говорити, а й вирішувати проблеми. Обговорили конкретні технічні, а не політичні кроки, щоб нарешті вирішити питання ексгумацій, яке вже довгий час отруює наш політичний діалог», - повідомив міністр.
У цьому контексті він відзначив «порозуміння та бажання рухатися вперед у конструктивному руслі».
«Минуле, яким би воно складним не було, не може ставити під загрозу сучасну протидію спільним викликам і майбутнє в євроатлантичній сімʼї. Переконаний, що це наше спільне розуміння з польською стороною», - акцентував очільник МЗС.
Під час візиту до Польщі міністр закордонних справ Андрій Сибіга зустрівся з президентом Польщі Анджеєм Дудою, маршалком Сейму РП Шимоном Головнею, а також узяв участь у Варшавському безпековому форумі.
Раніше глава польського уряду Дональд Туск і віцепремʼєр-міністр - міністр національної оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявили, що від вирішення історичних питань з РП залежатиме згода Варшави на членство України в ЄС.
Український інститут національної памʼяті має намір включити пошукові роботи щодо жертв Волинської трагедії на території Рівненської області до плану заходів на 2025 рік.
Як повідомляла УМ, Польські ініціативи: ексгумації на Волині та вступ України в ЄС.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На Волині в пункті пропуску «Устилуг» прикордонники вилучили срібні монети вартістю в понад мільйон гривень. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>