У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Експозиція фактично стане постійною у стінах Музею та триватиме до остаточної деокупації Криму, (Фото МКІП)
У Скарбниці Національного музею історії України за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України й Благодійного фонду BGV 5 липня 2024 року розпочне роботу виставковий проєкт «Скарби Криму. Повернення». Партнер події — Інститут публічних комунікацій.
Як інформує УМ, про це повідомили 21 червня на сайті Мінкульту.
Експозиція фактично стане постійною у стінах Музею та триватиме до остаточної деокупації Криму, після чого колекцію планують перемістити на територію півострова.
«У червні 2023 року Україна здобула історичну перемогу в міжнародному правовому полі: Верховний суд Нідерландів підтвердив рішення судів попередніх інстанцій про повернення на Батьківщину 565 предметів з виставки «Крим: золото й таємниці Чорного моря», що експонувалися в Музеї Алларда Пірсона в Амстердамі.
Це давньогрецькі, давньоримські, пізньоскіфські, сарматські, гунські й готські речі, знайдені впродовж 19–21 ст. під час археологічних досліджень Криму. Загалом це понад 2000 одиниць зберігання з колекцій чотирьох кримських музеїв: Центрального музею Тавриди, Керченського історико-культурного заповідника, Національного заповідника Херсонес Таврійський і Бахчисарайського історико-культурного заповідника», - сказано, зокрема, в повідомлені МКІП.
Передача артефактів, відомих як «скіфське золото», є логічним і справедливим завершенням тривалої судової тяганини за право власності між Україною та музеями, розташованими на підконтрольній росії території. Рішення нідерландського суду підтверджує юрисдикцію України щодо кримської культурної спадщини, виходячи із суверенного права України на територію Кримського півострову, визнаного на міжнародному рівні.
Подія також знаменує початок повернення всієї незаконно вкраденої української культурної спадщини, яку російські музеї захоплювали протягом століть.
«Скарби Криму. Повернення» — це потужна перемога в боротьбі за культурну спадщину України, свідчення нашої тисячолітньої історії, що розкривається через культури багатьох народів, та утвердження верховенства права.
Виставка триватиме до часу деокупації Криму. Доти кожен відвідувач матиме можливість побачити унікальні артефакти й відчути свою належність до багатої та давньої культури.
Партнери проєкту — Uklon, ПриватБанк та Vodafone, а медіапартнери — Укрінформ, Суспільне Мовлення, hromadske, 1+1 media, Факти ICTV, Вікна-новини, Harper’s Bazaar та Elle Ukraine.
Як повідомляла УМ, «Скіфське золото»: скарби Криму повернулися до України з Нідерландів.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
Документальна стрічка «Новоприбулі | Newcomers» виходить в Канаді 16 листопада. >>