У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
В Іспанії знайшли найстаріше у світі вино, що збереглося у рідкому стані. (Коллаж TheGuardian)
У місті Кармона, що в Іспанії,, виявили найстаріше вино у світі, яке збереглося в рідкому стані. Рідина червоно-коричневого кольору пролежала в недоторканій римській гробниці понад 2000 років.
Експерти з Університету Кордови підтвердили, що рідина всередині урни – це дійсно вино.
Як інформує УМ, про це повідомило видання TheGuardian.
Гробницю випадково виявили п’ять років тому, коли родина робила ремонт у своєму будинку в Кармоні. Під час робіт сімʼя натрапила на затоплену гробницю, яка була вирубана в скелі. Це дозволило їй залишатися недоторканою протягом століть.
Гробниця містила вісім поховальних ніш, у яких зберігалися урни з кремованими останками. Дві урни мали написи з іменами померлих: Гіспана і Сенісій.
Минулого року дослідники вже знайшли в цій гробниці кришталеву пляшку з 2000-річним римським парфумом з ароматом пачулі.
Тепер в одній з урн виявили рідину. Після аналізу з'ясувалося, що це стародавнє вино, яке за своїми характеристиками схоже на сучасні вина з Андалузії.
Крім вина, урна також містила кремовані кістки чоловіка, золоту каблучку з двоголовим Янусом і металеві ніжки від ліжка, на якому була кремована людина.
Після того, як вчені встановили, що близько п’яти літрів червоної рідини в скляній колбі всередині урни з’явилися не через конденсацію чи затоплення, вони приступили до аналізу. Тести показали, що рідина має pH 7,5 – близький до води – і містить хімічні елементи, характерні для вина.
Ми шукали біомаркери, які однозначно вказують на певну речовину. У цьому випадку ми шукали поліфеноли, характерні для вина, – і ми знайшли сім винних поліфенолів. Ми порівняли ці поліфеноли з винами з цієї частини Андалузії – і вони збіглися. Це підтвердило, що рідина – дійсно вино. Наступним завданням було встановити, чи це біле вино, чи червоне.
Відсутність сирингинової кислоти, яка утворюється під час розпаду основного пігменту червоних вин, чітко вказувала, що виявлена рідена – це біле вино", – розповів хімік Хосе Рафаель Руїс Арребола.
Додамо, що в Британії знайшли ціле яйце часів Римської імперії: у ньому зберігся вміст.
Як повідомляла УМ, Google Earth в поміч: археологи знайшли римські військові табори в Аравійській пустелі.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>
Сьогодні, 11 листопада, виповнюється 136 років з дня народження Федора Федоровича Терещенка - українського авіаконструктора, останнього дореволюційного представника славної династії українських цукрозаводчиків, відомого мецената. >>