Рубікон «Гуляй-Поле»: там, де нащадки запорозьких козаків та братчиків славного Махна стирають окупантів на попіл
Гуляйполе — серце коле... Відлуння раннього дитинства — слова популярної серед молоді пісні «Як згадаю, серце коле: >>
Наталія Сеньковська на псевдо «Черемшина» отримала чималу кількість державних нагород. (facebook.com/kutyrada)
Учасниця Української повстанської армії, зв'язкова Наталія Сеньковська на псевдо «Черемшина» відійшла у засвіти на 99-му році життя на Прикарпатті у понеділок, 15 квітня.
Як інформє Україна молода, про втрату повідомила Кутська селищна рада Івано-Франківської області.
Зазначається, що Наталія Петрівна, уродженка села Слобідка. В юності була зв'язковою (псевдо - Черемшина) в українському громадсько-політичному русі.
"Влітку 1946 року 21-річну дівчину було заарештовано за звинуваченням у членстві в ОУН", - розповіли про Наталію Петрівну.
Восени того ж року радянський трибунал засудив Сеньковську на 10 років позбавлення волі і п'яти років пониження в правах із конфіскацією майна.
Наталію Петрівну було реабілітовано у 1992 році.
"Ув'язнена Наталія знаходилася у сталінських концтаборах на півночі міста Інта, в 1953 перевезена до спеціального поселення в місті Балхаш (Казахстан). Під час перебування в поселенні Наталія Петрівна познайомилася та одружилися з Сеньковським Ярославом Дмитровичем", - йдеться у повідомленні.
У 1961 році Сеньковська з чоловіком переїхали в Караганду (Казахстан). Однак разом із чоловіком і дітьми прагнули повернутися на рідну землю.
1984 року родина переїхала у селище Кути, де Наталія Петрівна проживала до сьогоднішнього дня.
З моменту проголошення незалежності України пані Сеньковська отримала чималу кількість державних нагород. Входила до громадської організації "Косівська районна управа братства вояків УПА".
"Наталія Петрівна пройшла нелегкий життєвий шлях, але в її серці завжди була Україна - вільна, незалежна, непоборна. Вічна і світла пам'ять. Царство небесне Наталії Петрівні", - пише Кутська селищна рада.
Панахида, відбудеться завтра, 16 квітня, о 19:00
Похорон - 17 квітня о 10:00
Як повідомляла "УМ", легендарна діячка УПА Ганна Зелена (Абрамчук) відійшла у засвіти на Волині. Жінка була головною героїнею фільму "Шлях поколінь".
Гуляйполе — серце коле... Відлуння раннього дитинства — слова популярної серед молоді пісні «Як згадаю, серце коле: >>
У цей день у Тифлісі народився великий український воєначальник Михайла Омелянович-Павленко. >>
У Києві в парку Слави комунальники здійснили демонтаж погруддя радянських військових діячів – Сидора Ковпака, Івана Черняховського, Павла Рибалка, Олексія Федорова. >>
Поїхав у закордонне відрядження і не повернувся директор Національного музею історії України у Києві Федір Андрощук. >>
Дослідники кажуть, що біографія Віктора Петрова нагадує гостросюжетний детектив, з умовами часу, в який йому довелося жити, і відзначають внесок, який діячеві вдалося зробити в розвиток української літератури й науки ХХ століття. >>
Упродовж кількох століть метою московії є загарбання України й поневолення нашого народу — політично, економічно, ідеологічно, духовно і мовно. >>