У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
На фресці Гелла от-от потоне, вона тягнеться до брата, але її обличчя закрите хвилями. (ФОТО: Pompeii Archaeological Park)
У Помпеї, давньому римському місті, археологи знайшли фреску, що зображує сцену з давньогрецької міфології. Вона виконана в яскравих кольорах і є вишуканим витвором мистецтва.
Фреска намальована так, ніби це картина в рамці, повішена на жовтій стіні. Вона зображає міфічну оповідь про Фрікса та його сестру-близнючку Геллу, які разом утікали від їхньої мачухи Іно на чарівному барані зі золотою руною.
Як інформує УМ, про це повідомило видання The Guardian.
“Це чудова і добре збережена фреска. Міф про Фрікса та Геллу був популярний у Помпеях. Брат і сестра були змушені тікати, бо мачуха хотіла їх позбутися. Зробити це вона планувала шляхом обману та корупції. Однак Гелла впала у воду і потонула”, – розповів Габріель Цухтрігель, директор Археологічного парку Помпеї.
Гелла зображена на межі потоплення: вона тягнеться до брата, але її обличчя вже закрите хвилями.
Фреску планують відновити, але спочатку очистять від вулканічного попелу.
Як відомо, стародавнє місто Помпеї було зруйноване в 79 році нашої ери в результаті виверження Везувія, яке вбило понад 2000 людей. Його руїни стали одним із найбільш відвідуваних археологічних об’єктів у світі.
Зараз Помпеї є об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО та другим за відвідуваністю туристичним об’єктом в Італії після Колізею в Римі.
Раніше археологи знайшли в Помпеях пекарню-в’язницю.
Як повідомляла УМ, Артефакти III-XI століть: на Рокитнянщині археологи дослідили старовинний могильник.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>