Рубікон «Гуляй-Поле»: там, де нащадки запорозьких козаків та братчиків славного Махна стирають окупантів на попіл
Гуляйполе — серце коле... Відлуння раннього дитинства — слова популярної серед молоді пісні «Як згадаю, серце коле: >>
Вставну щелепу Вінстона Черчилля продали на аукціоні за $22,7 тисячі — з нею він оголошував свої знамениті промови. (Фото: The Cotswold Auction Company)
На аукціоні продали вставну щелепу Вінстона Черчилля за 22,7 тисячі доларів, це понад 853 тисячі гривень. Проданий протез Черчилль носив, коли оголошував свою знамениту промову «Ми битимемося на пляжах» під час Другої світової війни в 1940 році.
Як інформує УМ, про це повідомила ВВС.
Протез спеціально створили так, щоб зберегти природну особливість Черчилля — він трохи шепелявив. Більшу частину свого життя Черчилль страждав від проблем із зубами та втратив кілька ще у 20 років, тож вставна щелепа була настільки важливою, що Черчилль завжди носив із собою два екземпляри про всяк випадок.
Протез із кількома верхніми зубами — один із небагатьох комплектів, виготовлених для Черчилля на початку Другої світової війни. Імовірно, загалом їх було чотири.
Один із протезів поховали разом із Черчиллем, ще один подарували музею Королівського коледжу хірургів у Лондоні. У підписі на стенді зазначено, що «добре підігнаний зубний протез був найважливішою фізичною та психологічною опорою» для Черчилля.
«Це дозволило йому говорити ефективно, що є життєво необхідною якістю для будь-якого політика, особливо для того, чиї ораторські навички відіграли вирішальну роль у його успіху. Усе доросле життя Черчилля переслідував страх втратити здатність говорити», — йдеться в описі до експоната.
Також на аукціоні за $14,5 тисячі продали мікрофон, у який Черчилль оголосив про закінчення Другої світової війни.
Як повідомляла УМ, Боріс Джонсон: Черчилль і ми.
Гуляйполе — серце коле... Відлуння раннього дитинства — слова популярної серед молоді пісні «Як згадаю, серце коле: >>
У цей день у Тифлісі народився великий український воєначальник Михайла Омелянович-Павленко. >>
У Києві в парку Слави комунальники здійснили демонтаж погруддя радянських військових діячів – Сидора Ковпака, Івана Черняховського, Павла Рибалка, Олексія Федорова. >>
Поїхав у закордонне відрядження і не повернувся директор Національного музею історії України у Києві Федір Андрощук. >>
Дослідники кажуть, що біографія Віктора Петрова нагадує гостросюжетний детектив, з умовами часу, в який йому довелося жити, і відзначають внесок, який діячеві вдалося зробити в розвиток української літератури й науки ХХ століття. >>
Упродовж кількох століть метою московії є загарбання України й поневолення нашого народу — політично, економічно, ідеологічно, духовно і мовно. >>