Директор Національного Музею Історії України поїхав у закордонне відрядження і не повернувся
Поїхав у закордонне відрядження і не повернувся директор Національного музею історії України у Києві Федір Андрощук. >>
Дональд Туск на Банковій у Києві. (Фото Офісу президента)
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск вважає, що драматична історія України та Польщі не має заважати спільним інтересам обох країн.
На його думку, історичні питання будуть обговорюватися із «взаємною делікатністю».
Як інформує Україна молода, про це Дональд Туск сказав на брифінгу за підсумками перемовин у Києві з президентом України Володимиром Зеленським, передає Офіс президента у понеділок.
Глава польського уряду поінформував, що обговорював з президентом України історичні питання.
"Для нас дуже важливо, щоб іноді драматична історія не заважала нашим спільним інтересам, не затуляла їх", - сказав Туск.
І підкреслив, що немає безпечної Польщі і Європи без незалежної України, тому польська сторона зробить усе, щоб Україна зберегла цілісність і незалежність.
"А про історичні питання ми будемо розмовляти із взаємною делікатністю. Ми будемо говорити про ексгумації. І пан президент також сказав, що готовий надалі продовжувати ці розмови, звичайно, усвідомлюючи, що це нелегко. Але обидві сторони поважатимуть свою історичну пам’ять. Думаю, що при наявності доброї волі ми досягнемо тут поступу", - зазначив прем’єр-міністр Польщі.
Пан Туск наголосив, що у Польщі ніхто не сумнівається, що Україну треба підтримати всіма доступними способами в боротьбі з російською агресією.
"Президент Зеленський добре знає, що в Польщі різні емоції, конфлікти. Це ж демократія. Нещодавно були вибори, теж дуже емоційні. Але в одному ніхто в Польщі не має сумнівів: треба всіма доступними засобами підтримати Україну в її боротьбі з росією, бо ставкою в цій боротьбі є безпека Польщі і польського народу", - сказав він.
Туск додав, що Польща і надалі робитиме все можливе, щоб збільшити шанси України в цій війні, "як з моральної причини, так і для безпеки власної держави".
Як повідомляла «УМ», 22 січня Дональд Туск прибув до Києва вперше після нещодавнього призначення на посаду прем’єр-міністра Польщі.
Поїхав у закордонне відрядження і не повернувся директор Національного музею історії України у Києві Федір Андрощук. >>
Дослідники кажуть, що біографія Віктора Петрова нагадує гостросюжетний детектив, з умовами часу, в який йому довелося жити, і відзначають внесок, який діячеві вдалося зробити в розвиток української літератури й науки ХХ століття. >>
Упродовж кількох століть метою московії є загарбання України й поневолення нашого народу — політично, економічно, ідеологічно, духовно і мовно. >>
29 листопада 1918 року народився Іван Даценко – український вождь племені індіанців. >>
Неготовність України до повномасштабної війни з північним сусідом, системна криза з мобілізацією, мало не тотальне ухиляння від мобілізації й масові СЗЧ, колаборація чималої кількості українців з ворогом, мародери у владі, які грабують свою країну в час війни >>
23 лютого 1917 року в російському Петрограді сталася неординарна подія: революція, яку назвали Лютневою, скинула царя Миколу ІІ, який одразу ж зрікся престолу. >>