Волонтер із позивним «Гід»: «У кожному історичному періоді країни-агресора є своя Буча і свій Гостомель»
Волонтерська команда Сергія Козуба допомагає військовим з 2014 року. >>
Станція метро «Пушкінська» у Харкові вже без російського поета-імперця. (facebook.com/Nevidomy)
Два барельєфи російського поета Олександра Пушкіна демонтували зі станції метро «Пушкінська» у Харкові.
Як інформує Україна молода, про це повідомив керівник організації "Деколонізація. Україна" Вадим Поздняков у соцмережах.
"Чекаємо на перейменування вулиці та станції", — написав він в Facebook.
Вже у суботу Вадим Поздняков повідомив, що зняли і пано з барельєфами Пушкіна повний зріст у вестибюлі станції.
«Також демонтовано зображення Пушкіна і на виході зі станції метро Пушкінська у Харкові. Таким чином усі об'єкти на честь Пушкіна у Харкові демонтовано. Лишилося перейменувати станцію метро та вулицю», - написав він.
Речник Харківського метрополітену Олексій Бітнер розповів журналістам, що перший барельєф зняли у ніч на 12 січня, тому що на станції планують проводити ремонт.
"Профіль Пушкіна зняли на платформі. А також у вестибюлі між турнікетами пано з барельєфами також частково зняли. На час ремонтних робіт ці барельєфи демонтують. Щодо перейменування станції "Пушкінської" — такими питаннями займається місцева влада. Якщо на рівні міськради ухвалять рішення про перейменування, значить будемо виконувати розпорядження. Але поки таких розпоряджень не було", — сказав пан Бітнер.
Скільки часу триватиме ремонт, Бітнер відповісти не зміг. Якщо під час ремонту ухвалять рішення перейменувати станцію метро, тоді барельєфи не повертатимуть на місце.
Як повідомляла «УМ», у Києві демонтували пам'ятник Пушкіну ще 15 листопада 2023 року.
Волонтерська команда Сергія Козуба допомагає військовим з 2014 року. >>
1 жовтня, коли в Україні відзначали одразу кілька свят — Покрову Пресвятої Богородиці, День захисників і захисниць України, День українського козацтва, День ветерана та інші, — було дуже велелюдно у Володарці, що на Київщині. >>
Ушанування Божої Матері як покровительки українського війська має давні традиції. >>
Нові назви отримають 4 райони, 10 міст, 56 селищ, 261 село. >>
На початку минулого століття — 1905 року — великий українець Іван Якович Франко закінчив один з найголовніших творів свого життя — поему «Мойсей». >>
В Обухівському районі, що на Київщині, поблизу села Іванковичі є Велике Ходосівське городище – одне з трьох городищ-гігантів лісостепу України, пам'ятка археології національного значення та лежить до ранньої залізної доби. Біля нього розпочалося будывництво котеджів. >>