У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Відновити місце народження імперії Олександра Великого було нелегко. (Stringer/AFP)
Стародавній палац Айгай, який реставрували протягом 16 років, урочисто відкрили у грецькому місті Вергіна.
Цей палац побудував македонський цар Філіп II у IV столітті до нашої ери. А його син - видатний полководець Олександр Македонський або Олександр Великий був коронований саме у цьому місці у 336 році до н. е.
Як інформує Україна молода, про це повідомляє CNN.
Палац Айгай мав площу близько 15 тисяч квадратних метрів і був найбільшою будівлею в класичній Греції.
«Це місце, де Олександр Македонський був коронований через деякий час після того, як вбили його батька, перш ніж розпочати свій славний похід», – сказав прем'єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс на церемонії відкриття.
Римляни зруйнували палац у 148 році до н.е., і в наступні роки його часто грабували.
Відновити місце "народження" імперії Олександра Великого було нелегко. На реставрацію знадобилось 16 років та понад 20 мільйонів євро ($21,9 млн).
ДОВІДКА «УМ»
Олександр Великий став царем Македонії у 336 році до н. е. Він заснував державу, що охоплювала величезну територію і охоплювала Македонію, Грецію, завойовану Перську імперію та Єгипет.
У 331 році до н.е. переміг перське військо Дарія ІІІ, очолив переможні походи до Єгипту та Середньої Азії.
Олександр Македонський завоював величезну територію, що простягалася від сучасної Греції до Єгипту, Ірану і до Північної Індії та Центральної Азії.
Його імперія, небачена на той час у західній історії, що простягалася від сучасної Греції до Єгипту, Ірану і до Північної Індії та Центральної Азії, започаткувала те, що історики називають елліністичним періодом.
Походи Олександра сприяли поширенню античної грецької науки і культури та заклали основу для грецького впливу в східній частині Середземного моря на наступну тисячу років. Багато важливих текстів у цьому регіоні, зокрема ранні версії Нового Заповіту, були написані грецькою мовою.
Після смерті Олександра його імперія розпалася на кілька еліністичних держав на чолі з його полководцями - діадохами.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>
Сьогодні, 11 листопада, виповнюється 136 років з дня народження Федора Федоровича Терещенка - українського авіаконструктора, останнього дореволюційного представника славної династії українських цукрозаводчиків, відомого мецената. >>