Вождь племені ірокезів: 106 років з дня народження українського льотчика-героя Івана Даценка
29 листопада 1918 року народився Іван Даценко – український вождь племені індіанців. >>
Отець Климентій Шептицький у 2001 році був беатифікований Папою Римським Іваном Павлом ІІ.
Блаженний Священномученик католицької церкви Климентій Шептицький, брат митрополита Андрея Шептицького, народився у цей день, 17 листопада, у 1869 році.
Про це нагадує газета Україна молода.
Климентій народився в аристократичній родині, син графа Яна (Івана) Кантія Регілія Шептицького з українського роду Шептицьких та його дружини Софії з польського роду Фредрів у родинному маєтку, в селі Прилбичі.
Працював адвокатом, допомагав батькові управляти сімейними маєтками, був послом Галицького сейму. В 1900–1907 був депутатом австрійського парламенту. В 1911 вступив до бенедиктинського монастиря у Бойроні. У 1912 році перейшов у греко-католицький монастир Студійського уставу (Студитів) у Кам'яниці в Боснії, де приніс монаші обіти і отримав ім'я Климентій.
Під час Другої світової війни брав участь у порятунку євреїв в Україні — їх ховали в монастирях, а потім переправляли в угорську Україну. Восени 1944, митрополит Йосип Сліпий звів Климентія Шептицького у сан архімандрита монахів Студійського уставу.
5 червня 1947 архімандрит Климентій був заарештований у своїй келії під час вечірньої молитви. Містився в Київській внутрішній в'язниці МВС. У його біографії сказано, що саме в її стінах отець Климентій зазнав найбільших знущань, про що свідчать протоколи допитів, що проходили переважно вночі.
Енкаведисти різними способами намагалися зламати його. Побоями, фізичною і моральною наругою, шантажем, залякуванням, співчуттям, улесливими обіцянками. Перетерпів більше сорока допитів репресивних органів, але не зрадив своєї віри. Був замордований в ув’язненні у Владимирському централі.
"Для мене тюремна камера - це монаша келія. Живу так, як жив би в монастирі. Тішуся тим, що можу багато молитися, що можу все те переносити та жертвувати себе Господу Богу", - о.Климентій Шептицький.
Слідство тривало 7 місяців і 15 січня 1948 року слідчі підготували обвинувальний вирок за статтями 54-1 та 54-2 Кримінального кодексу — зрада батьківщини.
Після оголошення вироку, життєвий шлях архімандрита Климентія Шептицького закінчився 1 травня 1951 р. о 21 годині 30 хв. у Владимирському централі.
«...Померлого роздягнули, обгорнули у простирадло, взяли на ноші та винесли на міський цвинтар, що знаходиться поруч в'язниці. Тіло кинули у заздалегідь приготовану яму і засипали землею, не залишаючи жодних позначок»
1996 року отримав звання «Праведник народів світу» за порятунок євреїв у період Голокосту.
27 червня 2001 року отець Климентій Шептицький був беатифікований Папою Римським Іваном Павлом ІІ.
Як повідомляла УМ, митрополит Шептицький отримав звання «Праведника народів світу».
29 листопада 1918 року народився Іван Даценко – український вождь племені індіанців. >>
23 лютого 1917 року в російському Петрограді сталася неординарна подія: революція, яку назвали Лютневою, скинула царя Миколу ІІ, який одразу ж зрікся престолу. >>
23 листопада в Україні вшанували 91-ші роковини пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932—1933 рр. та масових штучних голодів 1921—1923 та 1946—1947 років. >>
Спільну заяву щодо питання ексгумацій жертв Волинської трагедії на зустрічі у Варшаві 25 листопада ухвалили міністри закордонних справ Польщі та України Радослав Сікорський та Андрій Сибіга >>
Нещодавно у столиці, на центральній алеї Байкового цвинтаря, урочисто відкрили нове погруддя ідеологові Української держави Миколі Міхновському. >>
У десятках країн у четверту суботу листопада вшановували безневинних жертв голодоморів в Україні, які влаштовувала радянсько-московська влада на криваво приєднаних українських територіях за спротив. >>