У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Вчені знайшли докази канібалізму у стародавньому людському племені Європи. (фото: Live science)
Як це не дико звучить для сучасної людини, але канібалізм був поширеним похоронним обрядом у північно-західній Європі наприкінці останнього льодовикового періоду.
Дослідження показують, що канібалізм був похоронним обрядом для представників мадленської культури в північно-західній Європі від 14 до 19 тис. років тому.
Як інформує УМ, про це повідомило наукове видання Live science.
Популяція доісторичних людей, відомих як мадленці, використовувала канібалізм у своїх ритуалах для утилізації мертвих.
Утім ера канібалізму закінчилася, коли мадленців витіснила інша група доісторичних людей, відомих як епігравети, які ховали своїх мертвих.
Дослідники вивчили докази мадленського канібалізму в людських останках, викопаних у печері Гофа на заході Англії.
Людські останки з печери Гоф на заході Англії датовані приблизно 15 000 років тому. Багато останків мають явні ознаки канібалізму.
На останках видно чіткі порізи та поглиблення, зроблені людськими зубами.
Деякі з найбільших кісток були зламані, ймовірно, щоб вичерпати з них кістковий мозок, а кілька знайдених фрагментів черепа були сформовані в чаші або миски, які, ймовірно, використовувалися для пиття.
Також вчені знайшли широко поширені докази канібалізму по всій північно-західній Європі у період верхнього палеоліту.
Мадленці були мисливцями-збирачами, які займали більшу частину північно-західної Європи 12-17 тисяч років тому, коли клімат був набагато прохолоднішим, ніж сьогодні.
Вони названі на честь кам’яного притулку в регіоні Дордонь на південному заході Франції, де були знайдені тисячі їхніх артефактів, у тому числі знаменитий вигравіюваний ріг, на якому зображено бізона, який облизує укус комахи.
Ранні археологи ідентифікували мадленців як "мисливців на північних оленів", хоча є дані, що вони також полювали на коней, бізонів та інших великих ссавців.
Приблизно в той час, коли мадленці жили в Північній і Західній Європі, епігравети жили в Південній і Східній Європі.
Археолог Джеймс Коул, експерт з канібалізму з Університету Брайтона у Великій Британії, сказав, що нове дослідження дає "точний погляд" на дві популяції, які співіснували у регіоні.
Однак за його словами, говорити, що епіграветська культура поховань зрештою замінила канібальську мадленьску, можна лише попередньо, оскільки генетична вибірка була дуже малою.
Нагадаємо, що археологи в Іспанії знайшли докази канібалізму неандертальців, які жили понад 53 тисячі років тому.
Як повідомляла УМ, на Кіпрі знайшли стародавні прикраси з Єгипту і печатку з Месопотамії.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>