На 92 році відійшов у засвіти український письменник- дисидент Михайло Стасюк

14:31, 25.09.2023
На 92 році відійшов у засвіти український письменник- дисидент Михайло Стасюк

Видав за власні кошти (спадщину з Канади) біля ста тисяч примірників таких книг, як: “Історія УПА”, “Євген Коновалець”, чотири книги Дмитра Донцова, та ін (Фото: Wikipedia)

Пішов з життя письменник та громадський діяч Михайло Стасюк – українцю-патріоту був 91 рік.

 

Як інформує УМ, про це повідомляє Львівська обласна організація НСПУ та у Національна спілка письменників України у Фейсбуці.

 

 Михайло Стасюк – автор чотирьох романів: «Смерч сатани», «Могили в океані», «Люди з кременю і світла» та «І сходить багряне сонце».

 

 Народився письменник 5 лютого 1932 року у селі Куропатники на Тернопільщині.

 

 Під час затримань української інтелігенції радянською владою у 1972-1973 роках був арештований КДБ. Причиною стала політична діяльність Стасюка та його книжка оповідань «Ой летіли лелеченьки», видана в 1970 році. Після тримісячних допитів письменника випустили на свободу за браком доказів.

 

 Активну політичну діяльність Стасюк відновив у 1989 році. Письменник зібрав близько 3000 підписів за статус української мови, які надіслав до Верховної Ради УРСР. Створив та очолив товариство «Просвіта» в місті Винники на Львівщині.

 

 З 1990 року займався видавництвом політичної літератури: за власні кошти видав близько ста тисяч примірників книжок «Історія УПА», «Євген Коновалець», чотири книги Дмитра Донцова. Того ж року заснував у Києві з групою політиків та науковців всеукраїнський політичний журнал «Державність».

 

 Був делегатом від Львівської області на перших двох з’їздах Народного Руху України.

 

Як повідомляла УМ, відійшов у засвіти дисидент та автор самвидаву Євген Пронюк.