У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
В минулому біля берегів Хортиці знаходили подібні човни, які пов'язані з давньоруським поселенням на острові. (facebook.com/n.z.hortica)
Працівники запорізького заповідника «Хортиця» випадково виявили дубовий довбаний човен на обмілілій ділянці берегової зони острова на річці Дніпро.
Вік стародавнього човна може сягати від 500 до 1000 років. Точне датування знахідки визначать експерти.
Як інформує Україна молода, про це повідомляє Національний заповідник «Хортиця» у Facebook.
«У зв’язку із надзвичайною екологічною ситуацією і падінням рівня води у р. Дніпро внаслідок руйнації Каховської ГЕС під загрозою знищення опинилися численні пам'ятки історії та археології, які знаходилися на затоплених ділянках. Для їх виявлення та порятунку співробітники Національного заповідника "Хортиця" ведуть щоденний моніторинг прибережної смуги.
Під час чергового обстеження на раніше затопленій ділянці берега було виявлено довбаний човен, виготовлений з цільного стовбура дуба, довжиною майже 7 метрів. В минулому біля берегів Хортиці знаходили подібні човни, які пов'язані з давньоруським поселенням на острові. Воно існувало з X по XIV cтоліття», - йдеться у повідомленні істориків.
Зазначається, що такі плавзасоби використовувалися для риболовлі та інших промислів, місцевих перевезень, а також для обслуговування переправ.
«Можливо і нова знахідка з тієї ж епохи. Згідно стану збереженості деревини можна припустити, що вік човна може сягати 500 років. Але більш точне датування стане можливе після проведення радіовуглецевого аналізу», - додають у заповіднику.
Човен був розмитий з піску та по частинах переміщений до реставраційного ангару. Зараз він потребує термінової консервації у спеціальному хімічному розчині та в подальшому реставрації, аби стати музейним експонатом.
На човні є окремі символи, але що вони означають – поки незрозуміло. Корпус човна зберігся на 70%.
Нагадаємо, після підриву росіянами Каховської ГЕС у Дніпрі почав різко знижуватися рівень води. Так, на обмілілих ділянках почали знаходити цінні артефакти, які були під землею.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Магія Великого Лугу. Підривом Каховської ГЕС рашисти воскресили енергію козацьких переказів
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>