Пам'ятники козакам в Україні «заговорили» голосами зірок, фото
Міжнародна ініціатива Talking Statues («Статуї, що говорять») запрацювала в Україні. >>
Троїцький собор у Чернігові з якого зникли мощі святителів. (Фото з відкритих джерел)
У Чернігові із Троїцького собору зникли мощі трьох святих. Троїцький собор роками використовували представники духовенства УПЦ (МП).
Як інформує УМ, про це повідомило MYNIZHYN.
Мощі святих зникли кілька днів тому. Зазначають, що їх перемістили до іншого храму.
«Стало відомо, що ці мощі без погодження з Національним архітектурно-історичним заповідником «Чернігів стародавній» були переміщені з Троїцького собору до храму Всіх святих Чернігівських Святих», – заявила завідувачка відділу музейної та науково-фондової діяльності Національного заповідника «Чернігів стародавній» Ольга Травкіна.
Також повідомляють, що представники УПЦ Храм-комплекс «Всіх святих Чернігівських» опублікували у фейсбук офіційне прохання про «передачу на необхідний період часу для молитви та духовного поклоніння» мощів усіх трьох святих.
«Мощі святителя Феодосія, канонізованого у 1896 році, перебувають на обліку в нас, у заповіднику, за інвентарним номером КН590, тобто вони невід’ємно належать Державному музейному фонду України, і всі переміщення цих мощів повинні погоджуватися з Національним заповідником «Чернігів стародавній», – прокоментувала Ольга Травкіна.
Тобто, без погодження Національним заповідником «Чернігів стародавній» Храм-комплекс «Всіх святих Чернігівських» немає права на переміщення мощей.
Ольга Травкіна зазначила, що Національний заповідник «Чернігів стародавній» відправив листа до митрополита Амвросія (який з 2003 року очолює Чернігівську єпархію УПЦ – Ред.) про те, що мощі повинні бути повернуті до Троїцького собору.
«Також був направлений лист у нашу Чернігівську обласну військову адміністрацію, аби вони сприяли поверненню цих мощів у Троїцький собор», – додала Ольга Травкіна.
Як повідомляла УМ, УПЦ МП ігнорує закони: не виїхала з Києво-Печерської Лаври – проводить службу.
Міжнародна ініціатива Talking Statues («Статуї, що говорять») запрацювала в Україні. >>
Скарби з околиць села Мартинівка на Черкащині, датовані VI—VII століттями, показали в Національному музеї історії України. >>
Київська митниця передала культурні цінності, які вдалося зберегти від незаконного вивезення за кордон, українським музеям. >>
Науковці трьох історико-культурних національних заповідників у Києві представляють виставку «Славу примножувати справами. Гетьман Кирило Розумовський». >>
Визначні пам’ятки з давньою історією — Києво-Печерську лавру, Видубицький та Феодосіївський монастирі — Національний заповідник «Києво-Печерська лавра» поєднав у новому автобусному турі «Три святині Печерська». >>
Біографічна драма «Киснева станція» виходить 10 квітня в український прокат. >>