Богдан Червак закликає створити Пантеон Героїв на Аскольдовій могилі у Києві
Голова Організації українських націоналістів Богдан Червак закликав українську владу створити Пантеон Героїв на Аскольдовій могилі у Києві. >>
Офіційна церемонія у Посольстві України в США передачі історичних артефактів (Фото: Фейсбук Посольство України у США)
Предмети історичної та культурної спадщини України офіційно повернули нашій державі у США. Ці артефакти росіяни викрали з тимчасово окупованих територій і намагалися незаконно ввезти до Сполучених Штатів.
Зокрема, окупанти намагалися вивезти наконечник сокири бронзової доби, скіфські мечі та половецьку шаблю.
Як інформує УМ, про це повідомили на сайті американська Митно-прикордонна служба та Посольство України у США у Фейсбуці.
10 березня у Посольстві України в США відбулася офіційна церемонія передачі предметів української історичної спадщини українській стороні.
"2 вересня 2022 року співробітники Митно-прикордонної служби США у міжнародному поштовому відділенні Міжнародного аеропорту імені Джона Кеннеді вилучили кам'яне топорище сокири та три металеві мечі", – йдеться у повідомленні митників.
Мечі прибули з росії, а кам'яне топорище – з України. Предмети ідентифікували як українські культурні цінності.
"Митно-прикордонна служба США надзвичайно пишається тим, що відіграла важливу роль у вилученні цих артефактів, які були вкрадені у народу України", – сказав директор оперативних підрозділів Митно-прикордонної служби США Френсіс Руссо.
Під час церемонії повернення посол Оксана Маркарова нагадала, що російські окупанти цілеспрямовано викрадають та вивозять з України історичні та культурні артефакти, намагаючись позбавити Україну ідентичності.
Нагадаємо, що з липня по вересень 2022 року правоохоронці з відділу розслідувань Департаменту внутрішньої безпеки США у Нью-Йорку та Ньюарку (штат Нью-Джерсі) затримали декілька вантажів з предметами археології.
Вантажі надходили до США з території РФ без належного документального супроводження.
Усього в США було затримано близько 20 вантажів з археологічними предметами, які відправляли з РФ (Краснодарського краю) та тимчасово окупованих українських територій.
Правоохоронці запідозрили, що археологічні об’єкти могли належати Україні – експертизи підтвердили ці побоювання. Також американська сторона звернулась до Міністерства культури та інформаційної політики України – там остаточно підтвердили, що артефакти мають українське походження.
Серед викрадених цінностей були:
мечі-акінаки скіфської культури VI-V ст до н.е. (ареал поширення – лісостепова, степова частина України та АР Крим);
крем’яна шліфована сокира III тисячолітня до н.е., яка за інформацією Інституту археології України належить до культури кулястих амфор (ареал – поширення північно-західна частина України);
половецькі шаблі часів давньоруської держави ХІ-ХІІ сторіччя та багато інших артефактів.
Повернення пам’яток археології, які намагалися незаконно ввезти на територію Сполучених Штатів з Росії, стало можливим завдяки співпраці українських дипломатів в США.
Нагадаємо, раніше російські окупанти захопили музей зі скіфським золотом у Мелітополі, вивезли з Маріуполя оригінали картин видатних художників, викрали колекцію медальєрного мистецтва Юхима Харабета.
Росіяни також пограбували Херсонський краєзнавчий музей: численні історичні артефакти перевезли до окупованого Генічеська.
Як повідомляла УМ, з Лаври не дадуть викрасти мощі святих та інші цінності .
Голова Організації українських націоналістів Богдан Червак закликав українську владу створити Пантеон Героїв на Аскольдовій могилі у Києві. >>
У Бахмуті загинув історик, археолог, краєзнавець Юрій Коваленко, який обороняв Україну від російських загарбників з 2014 року. >>
У Національному музеї історії України відкрилася виставка «През шаблі маєм права!», на якій представлена зброя та військове спорядження на території України від прадавніх часів до сьогодення. >>
Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко симпатизує ідеї перейменування росії на Московію, але вважає, що у цьому питанні своє слово мають сказати експерти після належного опрацювання. >>
У Вінниці оцифрують та дослідять документи Вінницького магістрату другої половини XVIII та першої чверті ХІХ століття. Реалізувати спільний проект узгодили музей Вінниці, Державний архів Вінницької області та Центральний державний історичний архів України. >>
У США 7 березня 2023 року вийде друком «Щоденник війни» Євгенії Бєлорусець. >>