Пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу: у Києві відкрили меморіал
У Києві відкрили меморіал Пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу – церемонія відкриття відбулася 11 вересня в сквері Миру. >>
Українці мають відновити історичну справедливість щодо Московії на всіх рівнях - державному, дипломатичному, офіційно-діловому. (Фото з відкритих джерел)
Президент України Володимир Зеленський звернувся до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля з проханням разом з науковими установами комплексно опрацювати питання можливого перейменування росії на Московію.
Такою є реакція глави держави на електронну петицію, автор якої пропонує офіційно перейменувати назву "росія" на історичну - "Московія" та замітини терміни "російський" на "московський", а "російська федерація" – на "Московська федерація".
Як інформує Україна молода, відповідь Зеленського на петицію, яка набрала понад 25 тис. підписів, оприлюднено на сайті Офісу президента.
Авторка петиції Валерія Шахворостова наголошує:
«Ця назва вживалася в європейських і в деяких азійських мовах. На багатьох історичних мапах XVI—XIX ст., які виготовлялися в Європі до і після перейменування Московського царства на Всеросійську імперію, також фігурує ця назва».
Пані Валерія нагадує, що "Росія існує лише 301 рік" – з 22 жовтня 1721 року, коли московський цар Петро І проголосив Московське царство "Российской империей".
Водночас, у своїй відповіді Володимир Зеленський вказує, що "порушене у петиції питання потребує ретельного опрацювання як у площині історико-культурного контексту, так і з огляду на можливі міжнародно-правові наслідки".
Саме тому президент звернувся до керівництва Кабінету міністрів з цього приводу.
Тоді як Московія вже відреагувала на цю ініціативу. Зокрема, офіційний представник МЗС рф Марія Захарова вважає, що це доручення президента Зеленського прем'єр-міністру Шмигалю є "свідченням спроби створення "анти-Росії".
Як повідомляла «УМ», український публіцист, історик Володимир Білінський, який є автором бестселерів «Країна Моксель, або Московія», «Москва Ординська» та «Україна-Русь», – один з тих, хто аргументовано і яскраво доказав, що Московія не має нічого спільного з Київською Руссю, а бере своє походження від угро-фінських та тюркських народів.
У Києві відкрили меморіал Пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу – церемонія відкриття відбулася 11 вересня в сквері Миру. >>
Сьогодні, в час кривавої війни з російським агресором, коли, як і в період найбільш знаменних випробувань нашої нації, українці об’єднуються навколо захисту рідної землі, поряд з найсучаснішою зброєю кожний з нас має особливо рятівний оберіг: історичну пам’ять Батьківщини! >>
В Україні у неділю, 8 вересня, вшановують пам’ять депортованих українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944-1951 роках. >>
Напис на меморіальній дошці засвідчує: «У цьому будинку закликав до боротьби за Самостійну Україну Михайло Гаврилко (05.09.1882 – 1920), скульптор, поет, командант УСС, начальник штабу Сірої дивізії Армії УНР, повстанський отаман». >>
Десантники завжди були елітою будь-якої армії. >>
Національний банк України ініціював зміну назви розмінних монет з «копійка» на «шаг» для відновлення історичної справедливості та в межах дерусифікації. >>