Директор Національного Музею Історії України поїхав у закордонне відрядження і не повернувся
Поїхав у закордонне відрядження і не повернувся директор Національного музею історії України у Києві Федір Андрощук. >>
Українці мають відновити історичну справедливість щодо Московії на всіх рівнях - державному, дипломатичному, офіційно-діловому. (Фото з відкритих джерел)
Президент України Володимир Зеленський звернувся до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля з проханням разом з науковими установами комплексно опрацювати питання можливого перейменування росії на Московію.
Такою є реакція глави держави на електронну петицію, автор якої пропонує офіційно перейменувати назву "росія" на історичну - "Московія" та замітини терміни "російський" на "московський", а "російська федерація" – на "Московська федерація".
Як інформує Україна молода, відповідь Зеленського на петицію, яка набрала понад 25 тис. підписів, оприлюднено на сайті Офісу президента.
Авторка петиції Валерія Шахворостова наголошує:
«Ця назва вживалася в європейських і в деяких азійських мовах. На багатьох історичних мапах XVI—XIX ст., які виготовлялися в Європі до і після перейменування Московського царства на Всеросійську імперію, також фігурує ця назва».
Пані Валерія нагадує, що "Росія існує лише 301 рік" – з 22 жовтня 1721 року, коли московський цар Петро І проголосив Московське царство "Российской империей".
Водночас, у своїй відповіді Володимир Зеленський вказує, що "порушене у петиції питання потребує ретельного опрацювання як у площині історико-культурного контексту, так і з огляду на можливі міжнародно-правові наслідки".
Саме тому президент звернувся до керівництва Кабінету міністрів з цього приводу.
Тоді як Московія вже відреагувала на цю ініціативу. Зокрема, офіційний представник МЗС рф Марія Захарова вважає, що це доручення президента Зеленського прем'єр-міністру Шмигалю є "свідченням спроби створення "анти-Росії".
Як повідомляла «УМ», український публіцист, історик Володимир Білінський, який є автором бестселерів «Країна Моксель, або Московія», «Москва Ординська» та «Україна-Русь», – один з тих, хто аргументовано і яскраво доказав, що Московія не має нічого спільного з Київською Руссю, а бере своє походження від угро-фінських та тюркських народів.
Поїхав у закордонне відрядження і не повернувся директор Національного музею історії України у Києві Федір Андрощук. >>
Дослідники кажуть, що біографія Віктора Петрова нагадує гостросюжетний детектив, з умовами часу, в який йому довелося жити, і відзначають внесок, який діячеві вдалося зробити в розвиток української літератури й науки ХХ століття. >>
Упродовж кількох століть метою московії є загарбання України й поневолення нашого народу — політично, економічно, ідеологічно, духовно і мовно. >>
29 листопада 1918 року народився Іван Даценко – український вождь племені індіанців. >>
Неготовність України до повномасштабної війни з північним сусідом, системна криза з мобілізацією, мало не тотальне ухиляння від мобілізації й масові СЗЧ, колаборація чималої кількості українців з ворогом, мародери у владі, які грабують свою країну в час війни >>
23 лютого 1917 року в російському Петрограді сталася неординарна подія: революція, яку назвали Лютневою, скинула царя Миколу ІІ, який одразу ж зрікся престолу. >>