У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Орда вона і є орда: росіяни грабують все цінне. (Фото: Маріупольська міська рада)
У Маріуполі російські загарбники вивезли усі цінні експонати з музеїв міста. У тому числі оригінали картин Архіпа Куїнджі та Івана Айвазовського.
Як інформує УМ, про це 7 липня у Телеграмі повідомила Маріупольська міська рада.
«Розбомблені та пусті музеї Маріуполя: російські окупанти вивезли з міста усі цінні експонати. Так само грабували нацисти у Другій світовій війні», - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що Краєзнавчий та Художній музеї залишилися без своїх колекцій, які є культурним спадком міста та регіону. А самі установи знищили.
«російські варвари вкрали оригінали картин Куїнджі та Айвазовського, унікальні ікони та історичні експонати. Так само понад 75 років тому діяли нацисти. Грабували музеї та вивозили до себе», - підкреслили у міській раді.
Агресія росії спричинила в Маріуполі одну з найбільших гуманітарних катастроф. Місто практично повністю зруйноване ворожими обстрілами.
Маріуполь сьогодні без нормального постачання світла, води, газу. Від початку російського вторгнення у місті загинули близько 22 тис. мирних жителів. Понад 50 тисяч - депортовані до росії та тимчасово окупованих територій Донецької області.
Нині у заблокованому місті залишаються понад 100 тис. жителів. Маріуполю загрожують екологічна катастрофа та спалах інфекційних хвороб.
Як повідомляла УМ, російські загарбники в сквері в центрі Маріуполя займаються мародерством - демонтували дитячий майданчик і гранітну плитку та вивезли в окупований Донецьк.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Документальна стрічка «Новоприбулі | Newcomers» виходить в Канаді 16 листопада. >>
1 жовтня, коли в Україні відзначали одразу кілька свят — Покрову Пресвятої Богородиці, День захисників і захисниць України, День українського козацтва, День ветерана та інші, — було дуже велелюдно у Володарці, що на Київщині. >>
Ушанування Божої Матері як покровительки українського війська має давні традиції. >>
На початку минулого століття — 1905 року — великий українець Іван Якович Франко закінчив один з найголовніших творів свого життя — поему «Мойсей». >>
В Обухівському районі, що на Київщині, поблизу села Іванковичі є Велике Ходосівське городище – одне з трьох городищ-гігантів лісостепу України, пам'ятка археології національного значення та лежить до ранньої залізної доби. Біля нього розпочалося будывництво котеджів. >>