У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Знайдені цінні артефакти у колаборанта-нардепа Валерія Горбатова (Фото Офісу генпрокурора і ДБР)
На фінансуванні терористів «ДНР» правоохоронці викрили колишнього нардепа Валерія Горбатова. Крім того в нього знайшли понад 6 тисяч артефактів та експонатів, викрадених з музеїв АР Крим та куплених в "чорних археологів".
Як інформує УМ, про це 24 червня повідомили генпрокурорка Ірина Венедіктова у Фейсбуці та на сайті ДБР.
Серед артефактів – скіфські мечі Акінак, списи, сокири, стріли, монети, кольчугу 12 сторіччя, шоломи епохи Еллінізму та посуд Трипільської культури.
Згідно з висновком експертів Національного музею історії, історичні артефакти належать епохам від бронзового віку до пізнього середньовіччя.
Венедіктова оцінила вартість вилученого у декілька мільйонів доларів. За її словами, всі цінні речі були знайдені у підозрюваного на горищі та електрощитовій у будинку в Києві.
Колекцію планують передати до музейного фонду України.
За словами міністра культури Олександра Ткаченка, це найбільша кількість експонатів в історії.ю повернута у власність держави, а деякі речі не мають аналогів в музеях України та світу.
Колишній посадовець привласнив культурну спадщину України, викрадену з музеїв АР Крим та куплену у "чорних археологів".
За оперативними даними, колишній депутат втік з Києва на окуповані території напередодні повномасштабної російської агресії.
За словами Венедіктової, обшуки проводили майже тиждень. Серед знахідок вилучено старовинну книгу "Саркофаги Галії", яка була експонатом Руського археологічного музею Константинополя, а потім частиною бібліотеки Херсонеського музею в Криму.
Як повідомляла УМ, Меррік Гарланд, Генпрокурор США під час поїздки до України у вівторок, 21 червня, оголосив про створення групи з розслідування воєнних злочинів, яка працюватиме над виявленням та переслідуванням усіх, хто їх вчинив в Україні.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На Волині в пункті пропуску «Устилуг» прикордонники вилучили срібні монети вартістю в понад мільйон гривень. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>