Пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу: у Києві відкрили меморіал
У Києві відкрили меморіал Пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу – церемонія відкриття відбулася 11 вересня в сквері Миру. >>
Радянську скульптуру двох робітників (символ возз’єднання України та росії) під таки демонтували. (facebook.com/Vitaliy.Klychko)
Центральний монумент робітників у композиції Арки дружби народів нарешті демонтували у Києві у вівторок ввечері.
Скульптура була присвячена ще в часи СРСР так званому «об'єднанню України з росією» і є двофігурною композицією робітників — росіянина й українця.
Її демонтаж (йшлося про 8 метрів металу) тривав протягом майже усього робочого дня.
Як інформує Україна молода, про те, що монумент таки вдалося демонтувати, повідомив мер Києва Віталій Кличко у соцмережах.
«Друзі! Не без зусиль, але радянську скульптуру двох робітників (символ возз’єднання України та росії) під вечір таки демонтували.
Не обійшлося і без символізму – спочатку відпала голова у російського робітника, коли скульптуру намагалися підійняти. Потім намагалися спиляти постамент, на якій були встановлені постаті. Теж виявилося непросто», - написав міський голова столиці.
За його словами, фахівці знайшли вихід – спиляли основу самого пам’ятника. Тобто «буквально, викорінили і зняли скульптуру».
«Так ми повинні вирвати і вигнати ворога і російського окупанта з нашої землі! Слава Україні!», - додав Кличко.
Найближчим часом мер запропонує Київраді проєкт рішення про перейменування Арки дружби народів на Арку свободи українського народу.
Нагадаємо, другу скульптурну композицію, встановлену поруч, влада закриє опоряджувальними матеріалами і теж згодом розбере. Оскільки там складніша процедура і це займе більше часу. А до того її можна буде використовувати як простір для експозицій. Це - багатофігурна група, створена за мотивами Переяславської ради 1654 року: у центрі гетьман Богдан Хмельницький і московський посол, боярин Василь Бутурлін.
Як повідомляла «УМ», Арку ж з титанових листів перейменують і підсвітять кольорами українського прапору.
Загалом Київрада планує демонтувати в столиці ще близько 60 пам’ятників, барельєфів, знаків, пов’язаних з радянщиною і росією. На перейменування складений і список з понад 460 вулиць, об‘єктів. Він оприлюднений на сайті КМДА. І до 1 травня триватиме обговорення з киянами.
У Києві відкрили меморіал Пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу – церемонія відкриття відбулася 11 вересня в сквері Миру. >>
Сьогодні, в час кривавої війни з російським агресором, коли, як і в період найбільш знаменних випробувань нашої нації, українці об’єднуються навколо захисту рідної землі, поряд з найсучаснішою зброєю кожний з нас має особливо рятівний оберіг: історичну пам’ять Батьківщини! >>
В Україні у неділю, 8 вересня, вшановують пам’ять депортованих українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944-1951 роках. >>
Напис на меморіальній дошці засвідчує: «У цьому будинку закликав до боротьби за Самостійну Україну Михайло Гаврилко (05.09.1882 – 1920), скульптор, поет, командант УСС, начальник штабу Сірої дивізії Армії УНР, повстанський отаман». >>
Десантники завжди були елітою будь-якої армії. >>
Національний банк України ініціював зміну назви розмінних монет з «копійка» на «шаг» для відновлення історичної справедливості та в межах дерусифікації. >>