Окупанти затято знищують українську літературу та підручники історії

18:05, 24.03.2022
Окупанти затято знищують українську літературу та підручники історії

Чим дії рашистів вирізняються від нацистських вогнищ із заборонених книжок часів Третього Рейху? (facebook.com/DefenceIntelligenceofUkraine)

Російські загарбники вважають «екстремістською» українську історичну та художню літературу, а також окремі підручники.

 

За визначеним переліком такі книжки вилучають з бібліотек на окупованих територіях і знищують!  

 

Чим це вирізняється від нацистських вогнищ із заборонених книжок часів Третього Рейху?

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляє Головне управління розвідки Міноборони України в четвер.

 

Зазначається, що в бібліотеках тимчасово окупованих територій Луганської, Донецької, Чернігівської та Сумської областей почались вилучення української історичної та художньої літератури, яка не співпадає з постулатами кремлівської пропаганди.

 

Для цього залучено російські підрозділи "воєнної поліції". Наразі, окрім репресивних, вони виконують так звані "ідеологічні функції".

 

Найбільшу зацікавленість поліцаїв викликають книжки щодо історії українських Майданів, АТО/ООС, історії українських визвольних змагань. До "екстремістської" літератури відносять шкільні підручники історії України, наукову та популярну історичну літературу.

 

«Окупанти мають цілий перелік заборонених до згадування імен. Серед них: Мазепа, Петлюра, Бандера, Шухевич, Чорновіл. В містах Кремінна, Рубіжне (Луганська область), Городня (Чернігівська область) відомі випадки вилучення книжки "Справа Василя Стуса" Вахтанга Кіпіані», - повідомляють у ГУР Міноборони.

 

При цьому, знайдені книжки вилучаються, знищуються на місці або вивозяться у невідомому напрямку.

 

Також у Старобільську Луганської області російська окупаційна адміністрація проводить заходи з впровадження в обіг російських рублів для розрахунку в магазинах та на ринках.

 

Повідомляється, що путінські війська намагаються розставляти на місцях окупаційні адміністрації. Ведеться розшук патріотів та учасників АТО/ООС.

 

Місцевому населенню надано вказівку збирати документи, начебто з метою оформлення пенсійного забезпечення.

 

Нагадаємо, історик Володимир Сергійчук у своїй ексклюзивній статті для «УМ» наголосив, що концепція єдиного російського народу, до складу якого на правах «меншого брата» чи «меншої сестри» за уявленнями кремлівських ідеологів мають входити українці, є найважливішою підвалиною для обгрунтування їхніх планів щодо знищення нашої окремішності як нації, а відтак і остаточної ліквідації  незалежної державності з центром у Києві.