У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
У Києві постала Центральна Рада - перший у ХХ столітті представницький орган українського народу. (facebook.com/uinp.gov.ua)
Українська революція розпочалась рівно 105 років тому: після чого у Києві постала Центральна Рада - перший у ХХ столітті представницький орган українського народу.
Про це нагадує Україна молода з посиланням на Український інститут національної пам'яті.
Вже невдовзі Центральна Рада стала парламентом народженої тією революцією Української Народної Республіки.
«Українська демократична революція, що розпочалася у березні 1917 року, стала переломним моментом вітчизняної історії. Сформована під час революції ідея державної незалежності визначила подальший перебіг історичного процесу в Україні.
Ця ідея остаточно втілена Актом проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року», - наголошують історики УІНП.
Сучасна Українська держава є продовжувачем державно-національних традицій, сформованих під час Української революції 1917-1921 років.
Українська Народна Республіка мала усі ознаки держави: власні органи влади, місцевого самоврядування, територію, збройні сили, банківську систему, власну грошову одиницю, законодавство та міжнародне визнання.
Сьогодні Україна, захищаючи територіальну цілісність і суверенітет від російської агресії, продовжує боротьбу за незалежність, розпочату Українською революцією 105 років тому.
«У грудні 1917 року більшовицький терористичний режим на чолі з Леніним, що захопив владу в Росії своїм ультиматумом розпочав війну із Українською Народною Республікою. Ця війна триває й досі. Але у нас є шанс завершити цю війну за незалежність. І остаточно поховати імперію», - акцентують в УІНП.
Сьогодні, як і більше сотні років тому, Україна змушена збройно захищати власний цивілізаційний вибір і державний суверенітет від російського агресора.
У цій війні слід пам’ятати і не допустити тих прорахунків, що призвели до поразки Української революції, головним з яких стали внутрішні незгоди в умовах зовнішньої агресії. Тож національна єдність – обов’язкова умова збереження незалежності та державності.
Окуповані на сьогодні українські землі обов’язково будуть повернуті і українська соборність буде відновлена.
Як повідомляла «УМ», 104 роки тому – навесні 1918 року Кримська група Армії УНР під командуванням талановитого полковника Петра Болбочана, хоч і не на довго, але звільнила Крим від більшовиків.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На Волині в пункті пропуску «Устилуг» прикордонники вилучили срібні монети вартістю в понад мільйон гривень. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>