У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Кликунів двоє — скульптура одна. Однак, імена їм ще не придумали (Фото Суспільне:)
Нову скульптуру двох кликунів встановили у центральному парку культури та відпочинку імені Лесі Українки у Луцьку.
Як інформує Україна молода, про це розповіла начальниця управління туризму та промоції Луцької міської ради Катерина Теліпська у коментарі Суспільному.
Кликунів розмістили на сходинках, що ведуть до центрального пляжу міста.
"Скульптура одна, а кликунів двоє. Такий був композиційний задум авторки – львівської майстрині Ніки Музичко, яка їх виготовила", – зауважила пані Теліпська.
Імена кликунам ще не дали. В управлінні туризму та промоції міста хочуть залучити до цього лучан. Оголосять результати вибору імен 6 березня, коли у Луцьку відзначатимуть день кликуна, додала КатеринаТеліпська.
На виготовлення двох кликунів, за словами начальниці міського управління туризму та промоції, витратили майже 50 тисяч гривень.
Кликун – один із головних давніх символів Луцька. В епоху Середньовіччя він повідомляв населенню найрізноманітнішу інформацію: від вшанування полководців до виклику громадян до суду.
У Луцьку ж кликуни, крім того, стояли на нічній варті в замку та "кликали" – постійно перегукувалися, а в разі пожежі чи нападу ворогів били на сполох. Саме ритуал "кликання" обумовив появу місцевої назви – кликун.
Скульптури кликунів почали встановлювати у Луцьку в 2014 році. Тоді оголосили конкурс на виготовлення серії скульптур.
Як повідомляла УМ, добре знана українська кравчиня і вишивальниця Арсенія Кісилинчук творить дивовижні скільптури зі шкіри.
Її роботи високо оцінили письменники, лауреати Шевченківської премії Роман Іваничук, Степан Пушик, народний артист України Дмитро Гнатюк.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>