У власність держави в Каневі повернули тисячолітній Успенський собор
У Каневі Черкаської області у власність держави передали тисячолітній Успенський (Георгіївський) собор. >>
Під час церемонії вручення Томосу.
У четвер, 6 січня, минає третя річниця вручення Томосу про автокефалію Православної церкви України.
Як повідомляє УМ, відповідна церемонія відбулася у Патріаршому храмі Святого Георгія на території Вселенського патріархату у Стамбулі.
У ПЦУ нагадали, що 4 січня 2019 року до Константинополя (Стамбул, Туреччина) було привезено підготовлений до підписання Томос про надання автокефалії Православній церкві України, виконаний на пергаменті у стародавньому стилі ієромонахом Лукою, відомим на весь світ іконописцем і каліграфом. Томос – церковний канонічний документ, указ, декрет.
5 січня 2019 року Вселенський патріарх Варфоломій підписав цей історичний документ. «Побожний український народ чекав цього благословенного дня цілих сім століть», – заявив він після підписання.
6 січня 2019 року Вселенський патріарх офіційно вручив предстоятелю Православної церкви України Митрополиту Епіфанію Томос про автокефалію української церкви, а також того дня вперше відбулося євхаристійне співслужіння двох предстоятелів та ієрархів і духовенства обох Церков.
У надвечір'я Різдва Томос привезли до Києва, і він був представлений на різдвяній літургії в Софійському соборі. 8 січня документ повернули в Стамбул для його підписання членами Синоду Вселенського патріархату. “Тож 9 січня 2019 року на Томосі поставили свої підписи всі 12 членів Синоду Вселенського патріархату, чим було формально завершено процес оформлення документа про здобуття автокефалії помісною Українською православною церквою”, - наголошується в повідомленні.
19 квітня 2018 року Верховна Рада підтримала звернення до архієпископа Константинополя, Вселенського патріарха Варфоломія із проханням видати Томос про автокефалію православної церкви в Україні.
11 жовтня Синод Вселенського патріархату ухвалив рішення надати Томос про автокефалію православній церкві в Україні.
15 грудня 2018 року в Києві у Софійському соборі відбувся Об'єднавчий собор. На ньому духовенство УПЦ Київського патріархату, Української автокефальної православної церкви та представники УПЦ Московського патріархату створили єдину помісну Православну церкву України, ухвалили її статут і обрали предстоятеля − митрополита Київського і всієї України Епіфанія.
Як повідомляла УМ, в грудні минулого року три роки тому, завдяки зусиллям як духовної, так світської влади, завдяки зусиллям мільйонів українців постала автокефальна Помісна Православна Церква України.
У Каневі Черкаської області у власність держави передали тисячолітній Успенський (Георгіївський) собор. >>
На засіданні 13 грудня Кабінет міністрів звільнив очільника інституту національної пам'яті Антона Дробовича у зв’язку із закінченням строку призначення на посаду. >>
У цей день у Тифлісі народився великий український воєначальник Михайла Омелянович-Павленко. >>
29 листопада 1918 року народився Іван Даценко – український вождь племені індіанців. >>
Неготовність України до повномасштабної війни з північним сусідом, системна криза з мобілізацією, мало не тотальне ухиляння від мобілізації й масові СЗЧ, колаборація чималої кількості українців з ворогом, мародери у владі, які грабують свою країну в час війни >>
23 лютого 1917 року в російському Петрограді сталася неординарна подія: революція, яку назвали Лютневою, скинула царя Миколу ІІ, який одразу ж зрікся престолу. >>