В Умані — трохи Таврії: які таємниці є на шляхах Трипільської праматері
Попри війну, подалі від фронту українці намагаються дбати про музеї, парки і культурно-історичні центри. >>
Бронзовий макет історичного центру - це ще одна локація, яка буде частиною туристичних маршрутів у Тернополі. (facebook.com/Ternopil.rada)
Бронзовий макет історичного центру Тернополя, яким він був у XVІІІ столітті, встановили у середмісті обласного центру.
Мета - розповісти про історію Тернополя, зокрема, про ті споруди, що були у центральній частині міста протягом кількох століть та, які, на жаль, були знищені.
Як повідомляє Україна молода, про це інформує Тернопільська міськрада.
«Таких бронзових мініатюр у Тернополі вже шість і вони покликані зберегти історичну пам’ять про минуле, завдяки їм можуть вивчати історію і школярі, і тернополяни, туристи і гості міста», – сказав під час відкриття бронзового макету міський голова Сергій Надал.
На його думку, окрім історичної цінності, цей об’єкт також є додатковою окрасою міста.
«Це ще одна локація, яка буде частиною туристичних маршрутів у Тернополі. Тому хочу подякувати усім, хто доклав зусиль до втілення проєкту, ідейникам, натхненникам та авторам проєкту, завдяки яким постав цей бронзовий макет», - додав мер.
Знаходиться бронзовий макет поблизу фонтану «Сльози Гронського».
Куратор проєкту, художник Дмитро Мулярчук розповів місцевим ЗМІ:
«Наше місто, засноване ще у 1540 році, здавна було культурним, історичним, релігійним центром Галичини. Про це засвідчують архітектурні, сакральні, історичні пам’ятки. На жаль, не всі вони збереглися до нашого часу. Тому у межах проєкту «Бронзовий Тернопіль» взявся за відтворення знакових для міста локацій. Серед них і ця, із будівлями, замком, фортифікаційними мережами, які й відтворив у макеті з бронзи».
До речі, мініатюрну інсталяцію митець виготовив на основі досить деталізованої карти 1797 року окружного інженера Антоніо Позареллі.
Усі витрати, а це – понад 200 тис. грн, взяла на себе тернопільська громада, розуміючи, що такий новий бронзовий макет куточка міста, стане ще одним туристичним «магнітом» для гостей Тернополя, місцем для селфі тернополян і туристів.
Зауважимо, що проєкт «Бронзовий Тернопіль» започатковано 2015 року. Його мета – відтворити архітектурні, сакральні, історико-культурні пам’ятки міста, які не збереглися до нашого часу.
Нині у місті у межах проєкту встановили уже шість макетів у бронзі. Це – середмістя довоєнного Тернополя початку XX століття, макет Парафіяльного костелу, першої державної Тернопільської гімназії, площі Старий Ринок, композиція із синагогою та макет міської ратуші 1884 року.
У найближчій перспективі ініціативна група планує облаштувати в Тернополі бронзові макети залізничного вокзалу, Єзуїтського костелу, австрійської колонки в одному із внутрішніх двориків Тернополя.
Попри війну, подалі від фронту українці намагаються дбати про музеї, парки і культурно-історичні центри. >>
У Венеції від червня 2024 року заборонять гучномовці та туристичні групи на понад 25 людей. Таким чином влада міста намагається зменшити вплив масового туризму. >>
У Тернопільській обласній раді відбулося засідання робочої групи щодо правомірності використання Почаївської Свято-Успенської лаври священниками Московського патріархату. Облрада хоче виселити священників МП із Почаївської лаври. >>
Кременецько-Почаївський державний історико-архітектурний заповідник повідомив настоятелю Свято-Миколаївської громади УПЦ МП міста Кременець про відмову продовжувати договір користування Свято-Миколаївським собором, який є пам’яткою архітектури національного значення. >>
Одним із чинників, які призвели до повномасштабного російського вторгнення в Україну у 2022 році, є понад трьохсотлітнє панування на наших теренах московської церкви, яка засмічувала мізки багатьом наївно-довірливим українцям. >>
Голова Тернопільської обласної ради Михaйло Головко зaреєструвaв петицію, у якій закликає президента повернути Бaндері звaння Героя Укрaїни, a його день нaродження визнaти загально - національним святом. >>