162 роки тому в Лондоні почала роботу перша в світі лінія метро
У Лондоні 10 січня 1863 р. почала роботу перша в світі лінія метро. >>
Ініціативу щодо офіційного перейменування РФ підтримав 41 депутат рівненської облради. (facebook.com/rivneregionrada)
Депутати Рівненської обласної ради звернулися до президента Володимира Зеленського та Верховної Ради з вимогою відновити історичну справедливість та на всіх рівнях (державному, дипломатичному, офіційно-діловому та ін.) замість назви «Російська Федерація» чи «Росія» використовувати історичну назву - Московія, а громадян цієї держави називати москвинами.
Як інформує Україна молода, відповідне звернення депутати облради ухвалили минулої п’ятниці.
Цікаво, що звернення щодо офіційного перейменування сусідньої держави підготував голова облради Сергій Кондрачук, а його ініціативу підтримав 41 депутат. При цьому, 15 присутніх у залі обранців участі в голосуванні не брали.
«Переконані, відновлення історичної справедливості, повернення північному сусідові його справжньої назви матиме суттєвий вплив на суспільно-політичні процеси в Україні, на сам розвиток української держави», - йдеться у зверненні, яке оприлюднено на сайті Рівненської облради.
Як зазначається у зверненні, можливе твердження, що назва «Московія» може не відповідати міжнародній назві держави, спростовується офіційною українською назвою держави Bundesrepublik Deutschland - Федеративна республіка Німеччина. При цьому найбільш поширеною міжнародною назвою цієї держави є «Германія» та її мовні форми.
Ініціатор звернення Кондрачук зауважив, що деякі історики роком народження Московської держави вважають 1169 рік, і до культурного та політичного надбання Руси вона стосунку не має.
«Московія почала шахраювати політичним перейменуванням ще після Переяслава 1654 року, а поширила його по нашій поразці під Полтавою 1709-го. Тоді вона, незважаючи на жодні історичні факти, не переймаючись ніякими підставами, просто проголосила себе «Росією», отже, спадкоємницею всього культурного та політичного надбання Руси.
А щоб наша нація краще зрозуміла, що саме така зміна означає політично, москвин назвав себе «великорусским», а українця «малорусским». І ця засада «велико-мало» стала змістом усіх московсько-українських стосунків відтоді й понині. А коли європейські уряди за старим звичаєм адресували листа до Московії, до московського уряду, то москвини повертали їх назад з приміткою, що такої «не существует», а є лише «Россия» і «российский».
Так азіати-москвини стали «русскими», а монгольська Московія – «Россией». Як доказ, до цього періоду неможливо знайти жодну карту Європи чи світу, де б територія Московії називалася якось по іншому, зокрема, Росією», – наголошується у зверненні.
Автор звернення нагадує, що так їх іменував навіть «найглибший знавець московської душі» Федір Достоєвський: «Найбільшою силою Московщини було те, що європейці не знали нас, москвинів».
Відтак, депутати облради вважають, що «повернення північному сусіду його справжньої назви матиме суттєвий вплив на суспільно-політичні процеси в Україні, на сам розвиток Української держави».
Зазначимо, що юридичних наслідків подібні звернення не мають і їх отримувачі (президент і парламент) можуть проігнорувати. Водночас висловлювати позицію щодо подій у державі облраді не заборонено.
Показово, що раніше проєкт звернення до президента та Верховної Ради з приводу перейменування РФ на Московію розглядали депутати Львівської облради, проте для ухвалення відповідного рішення забракло голосів.
Як повідомляла «УМ», Рада повернула історичну назву і перейменувала місто Володимир-Волинський на місто Володимир після звернення місцевих депутатів.
У Лондоні 10 січня 1863 р. почала роботу перша в світі лінія метро. >>
Видатний український поет, перекладач, літературознавець, правозахисник, відважний борець проти злочинного, окупаційного московсько-комуністичного режиму, багаторічний політичний в’язень, мученик за українську ідею >>
Сьогодні 189 років з дня народження видатного діяча української науки та культури — Павла Гнатовича Житецького. >>
У бою 3 січня 1921 р. біля залізничної лінії Бобринська – Помічна загинув чорноліський отаман Микола Кібець-Бондаренко. >>
Студенти Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого Алік Дарман і Володимир Прилуцький виявили цінну знахідку – стрічку "Карл Бруннер" 1936 року. >>
У 1978 році 28 грудня в жахливих муках помер 51-річний Гелій Снєгирьов – письменник, кінорежисер, кіносценарист та журналіст, правозахисник- дисидент. >>