У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Посібник для вчителів «Голодомор 1932–1933 років — геноцид української нації». (holodomormuseum.org.ua)
Чому трагічні події 1932-1933 року ми називаємо «Голодомор», а події 1921-1923 та 1946-1947 років слід називати «масові штучні голоди»? Чому територією Голодомору слід вважати не тільки регіони тогочасної України, а й етнічні землі українців, які раніше були приєднані до Росії?
Чому паралельно з упокоренням українців голодом окупаційна влада нищила інтелектуальну еліту нації, її мову, релігію, обрядовість, традиції? Яким чином радянському тоталітарному режиму вдалося приховати від світу нищення цілої нації?
Відповіді на ці запитання вміщено в першому навчальному посібнику для вчителів «Голодомор 1932–1933 років — геноцид української нації», який нещодавно вийшов друком за фінансової підтримки Конотопської благодійної організації «Світанок».
Його підготували Національний музей Голодомору-геноциду та Інститут досліджень Голодомору. Посібник схвалено та рекомендовано Міністерством освіти і науки України.
Видання висвітлює передумови, обставини та наслідки Голодомору 1932— 1933 pp. - геноциду української нації - та масових штучних голодів 1921-1923 pp. і 1946-1947 pp. в широкому історичному контексті української й всесвітньої історії.
Автори, серед яких відомі історики Світлана Маркова, Володимир Сергійчук, Василь Марочко, Дмитро Білий, Володимир Василенко, Андрій Козицький та інші, подають ґрунтовний фактологічний матеріал, поєднаний з аналітичним осмисленням різних аспектів злочинів комуністичного тоталітарного режиму.
Посібник містить документи, фотографії, статистику та мапи, що доповнюють історичний наратив. Видання охоплює широкий спектр тем, які розкривають передумови, хід та наслідки злочину:
- національно-визвольна боротьба 1917-1921 років;
- масовий штучний голод 1921-1923 років;
- політика комуністичного тоталітарного режиму напередодні геноциду;
- організатори, виконавці та механізм вчинення Голодомору;
- причини та наслідки масовий штучний голод 1946-1947 років;
- наслідки та засудження злочинів тоталітарного режиму.
«Посібник пройшов апробацію в гімназіях та коледжах Хмельницької області та отримав схвальні відгуки від вчителів, - зазначає директорка Інституту дослідження Голодомору, докторка історичних наук та одна з авторок посібника Світлана Маркова. - Навчальне видання сприятиме формуванню в школярів загальнолюдських та національно-державних цінностей, громадської відповідальності, нетерпимості до порушення прав людини, активізації бажання брати участь у розбудові громадянського суспільства та правової соціальної української держави».
За словами Світлани Маркової, посібник стане у нагоді не лише вчителям історії, а й вчителям правознавства, громадянської освіти, викладачам, працівникам культурно-освітніх установ, журналістам, студентам, учням та всім, хто цікавиться історією України.
Вчителі можуть отримати навчальний посібник «Голодомор 1932-1933 років геноцид української нації» цілком безкоштовно. Для цього слід зареєструватися за посиланням.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Науковці представили нові методики підрахунку жертв Голодомору-геноциду українців.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>