Створення ЗУНР: у Львові відзначили 103-тю річницю і вшанували героїв, фото

18:27, 01.11.2021
Створення ЗУНР: у Львові відзначили 103-тю річницю і вшанували героїв, фото

Представники влади та громадськості поклали квіти до Меморіалу воїнам Української галицької армії. (Фото Львівської ОДА)

Поминальна панахида та вшанування національних героїв відбулися з нагоди відзначення 103-ї річниці утворення Західноукраїнської народної республіки (ЗУНР) на Личаківському кладовищі у Львові в понеділок.

 

Як повідомляє Україна молода, про це інформує пресслужба Львівської облдержадміністрації.

 

Голова Львівської ОДА Максим Козицький нагадав присутнім, як «синьо-жовтими прапорами замайоріла Львівська ратуша 1 листопада 1918 року».

 

І додав: «А за нею і всі інші важливі урядові установи краю. 103 роки тому Львів проголосив Західноукраїнську народну республіку. Для всіх наступних поколінь - і тих, які були, і тих, які будуть після нас, дуже важлива ця перемога. І як приклад тактичних вольових дій, і як приклад великих особистостей, котрих ми маємо за взірець».

 

 

Представники влади та громадськості поклали квіти до Меморіалу воїнам Української галицької армії, а також до могил Дмитра Вітовського – держсекретаря військових справ ЗУНР, Михайла Галущинського – коменданта Січових стрільців, Олександра Тисовського – керівника і засновника «Пласту», Северина Левицького – воїна УГА, які поховані на Личаківському кладовищі.

 

Опісля вшанували пам'ять президента Національної ради ЗУНР Євгена Петрушевича та героїв, загиблих під час проведення антитерористичної операції/операції об’єднаних сил на сході України, на полі почесних поховань № 76 – до їх могил поклали квіти.

 

Також учасники заходу взяли участь у поминальній панахиді.

 

 

Як повідомляла «УМ», 1 листопада 1918 року у Львові почалось Листопадове повстання, що призвело до створення Західноукраїнської народної республіки.

 

У ніч з 31 жовтня на 1 листопада 1918 року стрілецькі частини на чолі з сотником Дмитром Вітовським зайняли всі найважливіші урядові установи у місті.

 

До складу ЗУНР увійшли українські етнічні землі – Галичина, Буковина та Закарпаття. Внаслідок війни з Польщею уряд ЗУНР переїжджав до Тернополя, Станіславова (тепер Івано-Франківськ), а також перебував у екзилі в Кам'янці-Подільському.

 

Важливим здобутком діяльності ЗУНР було урочисте проголошення 22 січня 1919 року в Києві Акту про Злуку ЗУНР і УНР в єдину соборну Українську народну республіку.