У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Масштабний мурал на честь Коновальця у Сколе створив відомий художник-мураліст Андрій Біганський. (facebook.com/Богдан Червак)
Мурал до 130-річчя командира корпусу Січових стрільців УНР, першого Голови Проводу ОУН Євгена Коновальця створили у місті Сколе, що на Львівщині.
Як інформує Україна молода, про це повідомив голова ОУН Богдан Червак у соціальних мережах в суботу.
Масштабну картину на стіні створив відомий художник-мураліст Андрій Біганський.
«На муралі зображений Євген Коновалець - один із найвизначніших діячів національно-визвольного руху у ХХ сторіччі, а також напис “в тобі пульсує кров героїв”. Загальна площа зображення -91 квадратний метр.
Зображення створене у рамках Програми “Відзначення Року Голови Проводу ОУН Євгена Коновальця та інших пам’ятних дат у Стрийському районі”, - зазначив пан Червак.
Також голова ОУН зауважив, що могила Коновальця й досі знаходиться в Роттердамі і наголосив на відсутності пам’ятників діячу у Львові, «де гартувався його незламний характер» та у Києві, «де полковник зі зброєю в руках захищав Українську Народну Республіку від московської навали».
«Євген Коновалець був незаперечним авторитетом для Андрія Мельника і Степана Бандери, Лева Ребера, Романа Шухевича, Олега Ольжича», - додав пан Богдан.
Як повідомляла «УМ», пісня про одного з очільників ОУН «Батько наш Бандера» б’є рекорди популярності в TikTok та залітає у тренди YouTube.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>