130-річчя від дня народження Василя Вишиваного: НБУ презентував пам’ятну монету
Голова Нацбанку України Андрій Пишний презентував пам’ятну монету "130 років від дня народження Василя Вишиваного". >>
П'ятигривена монета до 500-річчя Хотинської битви (Фото: НБУ)
Нацбанк України 29 жовтня введе в обіг пам’ятну монету Хотинська битва номиналом 5 грн.
Битва відбулася у 1621 році, тобто 400 років тому.
Як інформує УМ, про це 26 жовтня повідомили на сайті НБУ.
Тираж монети сягне 35 тис. штук, матеріал, з якого вона виготовлена, – нейзильбер.
На аверсі – зображення Хотинської фортеці, її захисників, табору супротивників та річки Дністер, вказано також рік чеканки – 2021-й.
На реверсі монети розміщено портрет гетьмана Петра Сагайдачного, зображення українських воїнів, напис Хотинська битва та її рік – 1621.

Хотинська битва у вересні 1621 року стала кульмінаційним моментом цілої війни. На полі бою зійшлися три великі армії: майже 200-тисячне військо Османської імперії, 32-тисячна польсько-литовська армія та майже 45-тисячне військо запорозьке на чолі з гетьманом Петром Конашевичем-Сагайдачним.
В результаті поразки під Хотином османський султан Осман II був змушений припинити війну.
Як повідомляла УМ, Національний банк України з 27 вересня 2021 року вводить в обіг пам’ятні монети «80-ті роковини трагедії в Бабиному Яру».
Голова Нацбанку України Андрій Пишний презентував пам’ятну монету "130 років від дня народження Василя Вишиваного". >>
У Запоріжській області, на острові Хортиця, археологи натрапили на справжній скарб — понад 40 срібних монет, які належать до династії Саманідів, що правили в IX-X століттях у Середній Азії. >>
Багатий український підприємець, меценат, колекціонер, почесний громадянин міста Києва Фе́дір Арте́мійович Тере́щенко народився 20 лютого на Сумщині у містечку Глухів 1832 року. >>
Відомий український історик Ярослав Грицак, який нещодавно став лауреатом премії польскої фундації ім. Юзефа Тішнера, вирішив передати свою фінансову винагороду на Сили оборони України. >>
На Волині в пункті пропуску «Устилуг» прикордонники вилучили срібні монети вартістю в понад мільйон гривень. >>
Сьогодні, 11 листопада, виповнюється 136 років з дня народження Федора Федоровича Терещенка - українського авіаконструктора, останнього дореволюційного представника славної династії українських цукрозаводчиків, відомого мецената. >>