Під Золочевом на Львівщині перепоховали тіла 16 вояків УПА, фото

14:10, 16.10.2021
Під Золочевом на Львівщині перепоховали тіла 16 вояків УПА, фото

Перепоховання борців за волю України символічно відбулося саме у дні відзначення 79-ї річниці створення УПА. (Фото Львівської облради)

Останки 16 воїнів УПА, які знайшли цьогоріч на місці масового поховання жертв НКВС, перепоховали з військовими почестями та за християнською традицією в селі Соколівка Буської територіальної громади Золочівського району на Львівщині у п’ятницю, 15 жовтня.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляє пресслужба Львівської облради.

 

Чин похорону відбувся у місцевому храмі. Мешканці громади, священники, представники місцевої, районної та обласної влади молитвою вшанували пам’ять загиблих та урочистою ходою пройшли до сільського кладовища, де відбулася церемонія перепоховання останків.

 

 

«За велінням совісті та громадським обов’язком ми зібралися тут у селі Соколівка, щоб відновити справедливість і через кілька десятиліть таки схилити голови, віддати належну шану та за християнською традицією поховати борців за волю України.

 

Адже через УПА пройшли понад сто тисяч осіб, а за підтримку повстанців каральними органами Радянського Союзу було репресовано понад півмільйона людей. Земля України встелена тілами героїв, які у здавалося б безнадійній ситуації до останнього подиху вірили та боролися за майбутню незалежність України», - наголосила голова Львівської облради Ірина Гримак.

 

За її словами, перепоховання і вшанування пам’яті борців за волю України символічно відбулося саме у дні відзначення 79-ї річниці створення Української повстанської армії.

 

 

Як повідомляла «УМ», братську могилу воїнів УПА, які стали жертвами радянського режиму, виявили фахівці Меморіально-пошукового центру «Доля». З місця масового поховання ексгумовано рештки 16 людських тіл, 15 з них чоловічої статі та одне тіло жінки, усі загинули в молодому віці.

 

Фахівці припускають, що тіла загиблих воїнів УПА забрали з поля бою і хаотично скинули до ями. Причина їхньої смерті - вогнепальні рани, отримані в бою, а також численні травми від ударів.

 

«За результатами антропологічних досліджень можна зробити висновок, що удари завдавали у голову й обличчя тупим предметом або прикладом гвинтівки. Як правило, таким чином поводилися загони НКВС із затриманими або пораненими воїнами», - розповів керівник центру «Доля» Святослав Шеремета.