У Кам’янці-Подільському виявили поховання давньоруської жінки

11:55, 19.09.2021
У Кам’янці-Подільському виявили поховання давньоруської жінки

Жінка похована у Кам’янці-Подільському головою на захід, що свідчить про християнську традицію.

Археологи виявили давньоруське поховання жінки ХІІІ-ХIV ст., що є найдавнішим на території Старого міста у Кам’янці-Подільському Хмельницької області.

 

Сталося це під час прокладання траншеї.

 

Як передає Україна молода, про це повідомив науковий співробітник Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника Петро Болтанюк у коментарі Укрінформ.

«Коли прокладалася траншея для земляного кабелю на схід від Вірменського бастіону в межах ділянки на вулиці Францисканська, 10, то наштовхнулися на поховання жінки віком до 30 років. Дослідження поховальної камери показали, що воно прямокутної форми і швидше за все це вже був дерев’яний гріб.

 

Наявність кераміки всередині дає можливість попередньо припустити, що це – ХІІІ-ХIV ст. У неї на пальцях виявили два кільця, оздоблені псевдовиттям, що теж характерні для ХІІІ-ХIV ст.», – зазначив пан Болтанюк.

 

За словами науковця, жінка похована головою на захід, що свідчить про християнську традицію. Вона похована у трипільському культурному шарі, адже поруч археологи виявили залишки житла ранньотрипільського періоду.

 

Тоді як кандидат історичних наук, керівник Кам’янець-Подільської архітектурно-археологічної експедиції державного підприємства «Науково-дослідний центр «Охоронна археологічна служба» Інституту археології НАН України Павло Нечитайло зауважив, що це поховання пов’язане з церквою, що стояла при в’їзді на Вірменський ринок.

 

Історики акцентують на тому, що таке поховання є першим на території Старого міста. Раніше давньоруські поховання виявляли в Кам’янці-Подільському на території замку.

 

Далі рештки жінки досліджуватимуть антропологи з Інституту археології НАНУ.