Сталінський терор проти української інтелігенції: «Справа Спілки визволення України»
У Києві, в Музеї видатних діячів української культури, проходить знакова виставка «Справа СВУ: страсна весна 1930-го». >>
Цього року Національному історико-меморіальному заповіднику «Биківнянські могили» виповнюється 20 років (Фото: facebook.com/president.ukraine)
У суботу, 18 вересня, у Національному заповіднику «Биківнянські могили» відбудеться народна толока.
Музейники просять приєднатися до «великого прибирання» усіх небайдужих.
Як інформує «Україна молода», толока розпочнеться об 11:00 на території Заповідника.
«Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили» щиро дякує усім, хто в різний спосіб долучався й долучається до його функціонування та розвитку. І нагадує, що завжди потребує Вашої уваги й підтримки, - йдеться в повідомленні на сайті Заповідника.
- Просимо приєднатись волонтерів, громадських активістів, членів родин репресованих та усіх небайдужих до народної толоки 18 вересня 2021 року. Ваша участь у толоці стане як вагомою допомогою колективу Заповідника у прибиранні величезної території, так і свідченням небайдужості до трагічних сторінок української історії й прагненням вшанувати пам'ять невинно убієнних не лише словом, а й ділом».
У закладі нагадали, що цього року Національному історико-меморіальному заповіднику «Биківнянські могили» виповнюється 20 років.
«Він постав на важливому і скорботному для всіх громадян України місці, - йдеться в повідомленні.
- Биківнянський ліс на північно-східній околиці Києва був свідком кривавих злочинів комуністичного режиму. Упродовж 1937-1941 років вантажівки із страшною регулярністю привозили тіла розстріляних у київських в’язницях НКВС для таємного поховання у Биківні. Сьогодні це загальнонаціональне місце пам’яті, до якого приходять вшанувати загиблих і поміркувати над долею й майбутнім нашої держави».
У заповіднику зазначили, що охочим долучитися до толоки варто вдягнути «робочий одяг», «взяти з собою робочі рукавиці та, за можливості, міцні пакети (мішки) для сміття».
«За потреби, Заповідник може забезпечити учасників медичними латексними рукавичками та масками», - наголошують в адміністрації закладу.
Збір учасників – на центральному вході у Заповідник.
Для учасників толоки будуть проведені оглядова екскурсія «Биківня – території пам’яті» та екскурсія виставкою «Імена, викреслені з афіш».
Нагадаємо, доїхати до Заповідника можна від станції метро «Лісова» маршрутними таксі або автобусами у напрямку руху Київ – Бровари (орієнтир – Пам’ятник репресованому).
У Києві, в Музеї видатних діячів української культури, проходить знакова виставка «Справа СВУ: страсна весна 1930-го». >>
11 липня польський Сейм ухвалив державним святом: днем пам'яті "жертв геноциду, вчиненого ОУН і УПА на східних територіях Другої Польської Республіки". >>
На Конотопщині відбулася визначна культурно-історична подія — презентація науково-історичних видань «Сповідні розписи сіл Конотопської сотні середини XVIII ст.» та «Сповідні розписи церков міста Конотоп другої половини XVIII ст.». >>
«Людина — це найвеличніша з усіх істот. Людина — це найнещасніша з усіх істот. Людина — це найпідліша з усіх істот. Як тяжко з цих трьох рубрик вибрати першу для доведення прикладом» >>
У День Героїв відбулося відкриття виставки «Мазепа. >>
Археологи виявили в давньоримському місті Помпеї останки чотирьох людей, в тому числі дитини, які намагалися за допомогою меблів заблокувати двері спальні і захиститися від виверження Везувію. >>