У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Могила Пилипа Пилипчука на Холмській горі. (Фото Генерального консульства України в Любліні)
Оновлений пам'ятник прем'єр-міністру УНР в екзилі Пилипу Пилипчуку урочисто відкриють у польському місті Холм з нагоди відзначення 30-річчя Незалежності України 30 серпня.
Пам’ять достойника традиційно вшановують у Холмі саме в цей день, адже саме 30 серпня 1940 пан Пилипчук помер у цьому місті.
Як інформує Україна молода, про це повідомляє Посольство України в Польщі.
Зокрема, дана видатна подія організовується Почесним Консульством України в Холмі, за сприяння Генерального консульства України в Любліні, Українського Товариства на чолі з Г. Купріяновичем.
Повідомляється, що реставрування могили Пилипчука відбулося завдяки фінансовим внескам Посольства України у Польщі, Фундації «Партнерство і співпраця», Почесного консульства України в Холмі, польських партнерів, української громади тощо.
«Запрошуємо громаду, медіа відвідати захід коло пам'ятника на православному кладовищі в Холмі, де проводитиметься вшанувальна церемонія, зокрема, презентація постаті П. Пилипчука та його внеску у державотворення України у важкі часи 1921-1922 років, пам'ятна панахида, покладання квітів, виступи офіційних гостей з польського й українського боку. Вважаємо надзвичайно важливим вшановувати пам'ять видатних українців, які присвятили життя утвердженню Незалежності України», – йдеться в повідомленні.
Пилип Каленикович Пилипчук народився 14 листопада 1889 у Ружині Київської губернії, помер 30 серпня 1940 у Холмі. Український державний діяч, прем'єр уряду УНР на еміграції (1921–1922) та професор таємної Української Політехніки у Львові, український громадсько-політичний і державний діяч.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>